Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Próbáltatok már elkészíteni...

Próbáltatok már elkészíteni otthon bonyolult tortákat?

Figyelt kérdés
Hogy sikerült? Érdemes nem szakácsként/cukrászként próbálkozni? Közepes nehéz tortákat szoktam sütni, de az álmom egy V8 torta elkészítése. Csak félek, hogy amatőrként reménytelen ilyen szintű tortákat otthon elkészíteni. (Természetesen tudom, hogy közel nem lesz olyan szép és finom, de legalább ha sikerülne egy hasonlót összehozni.)

#torta #V8 #Adrino #Zumbo
2013. ápr. 25. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az a V8 torta?
2013. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8 rétegből álló vaniliatorta.
2013. ápr. 25. 20:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Kép: [link]
2013. ápr. 25. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bármilyen bonyolult tortába, vagy sütibe belefogok, ha meg akarom csinálni. Általában elsőre nem tökéletes, de eddig mindig ehető volt. Ha fontos eseményre készülök, akkor mindig olyat készítek, amit már legalább egyszer kipróbáltam és javítom, ami először nem volt jó benne.

Ilyen V8-as tortát még nem készítettem, de nem tűnik annyira nehéznek, inkább hosszadalmas lesz az elkészítése. Őszintén szólva nekem nem olyan vonzó, de ha ez a vágyad, próbáld ki. Majd írd meg milyen lett.

2013. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer csináltam bonyolultabb tortát, igazából leginkább időigényes volt, nettó másfél napom ráment. Meg mondjuk stresszeltem egy csomót, hogy sikerül-e. Végül egyébként olyan jó lett, hogy állítom, a legjobb, amit valaha ettem.


Szerintem érdemes megpróbálnod, ha van már gyakorlatod. Csak számolj azzal, hogy rengeteg meló lesz, illetve ha van nehezebben beszerezhető hozzávaló, abból vegyél többet, hogy ha netán elrontanád valamelyik réteget, újra tudd csinálni.

2013. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igazából ez egy nagyon elegáns torta, (sajnos a képből nem látszik talán ez jobb: [link] ). Barátnőmnek nyáron lesz esküvője sajnos anyagiak miatt nagyon kis esküvű lesz, gondoltam megcsinálom neki meglepetésként. De pont nekem is az idővel van a bajom, órákat vacakolni és ki tudja, hogy sikerül-e? De igazad van ki kell próbálni aztán vagy sikerül vagy nem :)

2013. ápr. 25. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A macaron rétegtől egy kicsit tartanék, de szerintem ez nem bonyolult torta. Inkább időigényes. De, főleg, ha ajándék, akkor gondolom megéri :)
2013. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért igényel nehéz technikákat pl. csokoládé temperálása, plusz a fehér csokiból (ami ugye sárga) hófehért kell varázsolni amihez titan-dioxid kell még soha nem használtam nem is tudom, hogy lehet-e venni ilyet bárhol is, plusz a jelly ami ha nem áll össze akkor szétfolyik az egész tortán.
2013. ápr. 25. 21:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Plusz a macaron réteg :)
2013. ápr. 25. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!