Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplit mivel lehetne...

Rakott krumplit mivel lehetne feldobni, hogy ne az a hagyományos megszokott íz világ legyen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Reszelj a tetejére sajtot
2013. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hagyomanyos kolbaszos-tojasos-ra gondoltal,csinalhatnad,daralt hussal.
2013. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tegyél a sorok közé vékonyra szelt lila vagy v.hagymát. nagyon megváltoztatja az ízét pozitív irányba. édeskés finom lesz a benne főtt/sült hagymától.

a fűszerekkel is variálhatsz. bazsalikom, majoranna, gyömbér, mind új ízt adhat.

2013. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én alapból ezeket rakom bele: Természetesen krumpli, hagyma, tojás szeletek (amiket előtte megfőzök), gomba szeletek, kolbi vékonyra vágva (ha valaki nem szereti lehet bele tenni más husit is, de ettől lesz a legjobb az íze), és ezekből kb. 3 réteget teszek egymás tetejére. Minden rétegre teszek tejfölt, amit olajjal, illetve mindenféle fűszerrel előtte bekevertem (bazsalikom, őrölt bors, porpaprika, só, meg még amihez kedved van). Elvétve tehetsz bele a krumpli rétegre egy vékony karika paprikát vagy paradicsomot (van aki nem szereti pl. a párom mert szerinte az már lecsó :) És ahogy előttem írták, a leg tetejére reszelj sajtot.
2013. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat az en rakott krumplim az réteg ezért krumpli, gomba, voroshanyma, kaliforniai paprika, paradicsom, sárgarépa, petrezselyemzoldje, jó boven locsolgatva tojással elkevert, reszelt sajtos mustaros tejföllel
2013. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi tejföl helyett béchamel szószt rakunk rá, így a krumpli nem szárad ki, jobban lehet fűszerezni.
2013. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi mindig variáljuk, én speciel szeretem benne a cukkinit, a sok hagymát, de az alma és kakukkfű kombó sem ronthatja el, azok jók krumplival... Húst sosem rakunk bele, csak sajtot, úgy se rossz. De rengeteg zöldség jó lehet bele, el tudom képzelni brokkolival is ;) A lehetőségek száma igen nagy, főleg, ha a különböző fűszereket is hozzávesszük.
2013. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ha már nagyon unom szoktam még paradicsomot tenni bele, meg sajtot reszelni a tetejére meg néha a tojást úgy teszem bele, hogy nyersen összekeverem tejföllel, ráöntöm és úgy sütöm meg, nagyon finom lesz, próbáld ki!
2013. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
17%
Rögtön azon kezdtem agyalni hogy hogyan és mivel tudnám a forró tepsit dobálni. :D
2013. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Múltkor úgy csináltam, hogy krémsajtot kentem a krumplira, plusz kukorica, tetejére reszelt sajt. Nah meg hagyma :)
2013. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!