Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott krumplit mivel lehetne...

Rakott krumplit mivel lehetne feldobni, hogy ne az a hagyományos megszokott íz világ legyen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Be szoktam takargatni bacon szalonnával, hogy ne fázzon és isteni íze lesz tőle! ;)
2013. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
apa bacont meg csemege szalonnát szokott beletenni. Isteni :)
2013. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

krumpli, tojás, kolbász, kolozsvári, hagymakarikák. tejfölbe szoktam nyomni fokhagymát, ugy teszem rá, rétegenként. és savanyúval eszem, bár van hogy ha sok a hagyma benne, akkor elég nekem az savanyu helyett.


de nem szoktam folyton ezt csinálni, ezért nem is unom meg.

2013. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

a klasszikusat ritkán csinálom (krumpli-kolbász-tojás-tejföl)

viszont elég gyakran előre lesütött puha, kicsontozott oldalassal, vagy tarjával rakom össze a főtt krumplit, közé hagymakarikák. egy nagy doboz tejfölt kikeverek 3-4 tojással, fűszerezem, és ezzel locsolom be a rakottast, úgy, hogy mindenhova jól becsurogjon.

tetejét bőven megszórom reszelt sajttal, általában fele füstölttel.

mire a sajt megsül aranysárgára, a tojásos tejföl is összeáll finoman ebben a húsos rakottkrumpliban.

2013. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. utolsó hozzászőlásből eszembe jutott a tepsis hús. az is krumpli, és vmilyen hús (szinte mindegy milyen). pár órára vmilyen fűszerbe kevered egy kevés olajjal, és hagyod állni, belerakod a krumpli közé. én még hagymát szoktam metélni hozzá, és ugy megsütni.


valamint nemrég kaptam 3 db csülköt, gondolkodtam mi legyen belőle. végül megfőztem, felkeleteltem közepes darabokra. egy tepsibe tettem kprumplit, hagymát, és bele a főtt csülköt. az egészet megszórtam grillporral, és összekevertem. megsütve nagyon finom ropogós lett a csülök, nagyon izlett mindenkinek.

2013. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hagymát is lehet reszelni a sorok közé és az is feldobja, de nem leszel hagymaszagú :)
2013. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!