Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a gyümölcstortára...

Hogyan kell a gyümölcstortára azt a zselét megcsinálni? Totál nem vagyok képben :S

Figyelt kérdés
Banánnal és eperrel szeretném a tortát megcsinálni, ehhez milyen zselé kell? Milyen márkát/fajtát érdemes venni, és azt hogy kell megcsinálni, elkészíteni? HELP!!!

2013. máj. 7. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyet keress. Ezt szoktam használni és eddig bevált. A színtelent vedd ne a pirosat. Az a banánhoz nem megy. A hátulján rajta van h hogyan kell megcsinálni. Ebből egy lágyabb zselé lesz, ha keményebbet akarsz akk kevesebb vizet használj mint az útmutató írja. Ha krémen vannak a gyümölcsök akkor ne rakd rá egyből mert megolvasztja. Várd meg h hűljön kicsit.

(az oetker-nek van ilyen is: [link] Ezt még nem próbáltam de sztem ez sem lehet rossz.)

2013. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A torta tetejére kenj egy kevés krémet(pudingot). Rakd rá a gyümölcsöket.

A tortazselét (a márka nem fontos) a használati utasítás szerint egy kevés vízzel keverd simára, majd öntsd hozzá a többi vizet is. Állandó keverés mellett melegítsd, amíg a zselé átlátszó lesz. Nem szabad forralni. Vedd le a tűzről, hagyd egy kicsit hűlni. Majd kanalanként tedd a gyümölcsökre a zselét. A torta közepén kezd, és úgy haladj a széle felé, míg az összes gyümölcsöt be nem feded vele.

2013. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

A 2. tökéletesen leírta. minden zacskóra rá van írva a használati útmutató. csak kövesd, nem hibázhatsz. a színtelent ajánlom, a látvány miatt. valóban a közepéről kezdd kanállal körbe körbe locsolni, majd magától terül. de sietni kell vele, mert azonnal dermed is.

Én Lidl-t, Aldis-t szoktam, de szerintem is mindegy a márka.

2013. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ivilicious ***** válasza:
én hétvégén csináltam először ilyen gyümölcstortát, Vancza főzésnélküli,cukrozott piros zselét vettem, erdei gyümölccsel csináltam,alatta meg vékony szeletekre vágott konzerv barack volt..elvileg forró vízzel kell összeönteni,de! én úgy csináltam (és isteni lett) ,hogy a konzerv barack levét és a fagyasztott erdei gyümölcslevét egy evőkanál szörppel és kb másfél deci vízzel felforraltam,abba öntöttem bele a tortazselé port, felfőztem,de nem forrt, és szép lassan ráöntöttem a tortára..!
2013. máj. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ivilicious ***** válasza:
ja,a szörp szamócsás volt!
2013. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!