Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leveles tészta. Mi legyen belőle?

Leveles tészta. Mi legyen belőle?

Figyelt kérdés
Lehet édes, sós, de nem szeretnék egyszerűt, szóval pl. túrós batyu meg virslis hasé kilőve. Van valami kicsit izgalmasabb, ámde nem speciális anyagokat igénylő receptetek?

2013. máj. 8. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

vágd csikokra és tekerj bele bacont ,kicsit csavard meg .

muffin formába is sütheted kis négyzeteket vágj belőle nyomkod bele muffin formába ,főz egy besamel mártást tegyél bele ,bacont ,sajtot , és rakd a formába süsd meg ..

fahéjas csiga

2013. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a muffinos megoldás nagyon jó, én köralakban szaggattam ki a tésztát, óvatosan, lazán belenyomkodtam a formába. ebbe tettem sonkás, pizzakrémes tölteléket, és jól megszórtam reszeltsajttal. kis pizzakosárkák lettek.

de bármilyen tejfölös, húsos, fűszeres, zöldséges töltelékkel is megtöltheted, vagy darált pörköltmaradékkal, szóval a lehetőségek tárháza végtelen.

2013. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2013. máj. 8. 17:50
 4/5 anonim válasza:

Írtad, hogy a virslis nem jó, és ez hasonló, (egyszerű,) de nagyszerű.

Mi csináltunk már olyat, hogy a leveles tésztát kinyújtottuk, négyzetekre vágtuk, raktunk rájuk kolbászt és sajtot. A két sarkát összehajtottuk, tojássárgájával megkentük, és be a sütőbe.

Nagyon finom lett.

2013. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Virslis kifli:kor alakot kivagsz majd cikkekre osztod minden ki cikken elkensz mustart vagy ketcupot es kis virslidarabot raksz a szelesebbik reszre es a virslitol elkezded feltekerni.megkenni tojassargajaval es sutobe sutni.konnyu es finom nalunk kedvenc!


Ha edeset szeretnel muffinformaba kisutod a tesztat es ha kihul raksz bele turokremet es friss gyumolcsot!

2013. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!