Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pizzához nincs itthon oregánón...

Pizzához nincs itthon oregánón, tehetek bele bazsalikomot, majorannát vagy valami mást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az oregánón kívül bazsalikomot is szoktam, meg borsot és egy összetört fokhagymagerezdet és egy icipici kakukkfüvet és egy pici porcukrot, hogy a paradicsomsűrítmény ne legyen olyan vad savanyú. Majorannát nem szoktam, azt úgy tudom májas kajákra szokás inkább, de, ha te szereted azt a fűszert el biztos nem rontja.
2009. okt. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én sem találtam oreganót, tettem a tésztába bazsalikomot, pár perce toltam be a sütőbe...majd szurkolj :-D
2009. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
porcukrot nehogy tegyél bele! és a paradicsomsűritmény egyáltalán nem savanyú sőt inkább édes
2009. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
16.11 vagyok. Kész lett a pizza, bár nem olyan fincsi mnt oreganóval, de egynek jó, nem lett rossz...
2009. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A paradicsomos ételekbe jó a majoranna és a rozmaring is.Én a pizzára vagy a milánói szószba paradicsom helyett ketchupot teszek,akkor nem olyan vad az ize,és nem kell bele cukor.
2009. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 igabcsy ***** válasza:

tudom már elkéstem a válasszal, de szoktam készíteni tejfölös alapú pizzákat is.

Jó,jó... nem éppen olaszos, de nekem ízlik, mert sokkal könnyebb kaja.

Erre nem szoktam oreganót tenni. Jó sűrű tejföllel gazdagon megkenem a pizzalapot, megszórom kaporral vagy kapros salátafűszerrel, teszek rá sonkát, vékony csíkokra vágott füstölt szalonnát, karikára vágott hagymát (ezt jó sokat), főtt tojás karikákat és beborítom reszelt sajttal.

Irány a sütő! Isteni finom.

Legközelebb próbáld ki. (ha nem szereted a kaprot, akkor anélkül is jó, esetleg lehet valami más fűszerrel is, ami megfelel az ízlésednek)

2009. okt. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bazsalikom jó ötlet, szokott lenni a pizzákon. Aromás, jellegzetes íze van (finom, mint pl. a pestoban).
2010. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!