Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vmi könnyű, finom csirkemell...

Vmi könnyű, finom csirkemell recept?

Figyelt kérdés
Holnap szeretnék vmit vacsira, csak nem tudom mit.
2013. máj. 24. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A csirkemellet vékonyra klofold ki füszerezd só bors , tegyél bele mozzerela sajtot ,és paradicsomot ,ha van otthon bazsalikomod azt is tehetsz bele. tekerd fel majd tekerd baconbe és sütőben süsd meg .

Zöld salátával finom .

2013. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon könnyű vacsit szeretnél, akkor vágd ujjnyi darabokra a csirkemellet, tegyél rá gyros vagy grill fűszerkeveréket és hagyd egy kicsit, hogy átvegye az ízét.

Egy serpenyőben kevés olajat hevíts fel, tedd bele a csirkemellet és pár perc alatt hagyd, hogy kicsit kérgesedjen. Fedd le a serpenyőt, hogy párolódjon a csirkemell, a végén fedő nélkül is hagyhatod egy kicsit, így ropogósabb, kérgesebb lesz a széle.

Salátával finom, egyszerű vacsora.


Az én kedvencem most egy kicsit nehezebb, tartalmasabb, de isteni finom.

Besamel mártásos, baconös csirkemell, tényleg mennyei! A csirkemellet ugyanúgy készítjük elő, ujjnyi csíkokra vágjuk, fűszerezzük, hagyjuk egy kicsit állni, majd kevés olajon serpenyőben átforgatjuk. Közben kevés margarint forrósítunk, amiben elkeverünk egy kis lisztet, arra ügyelve, hogy csak éppen hogy legyen színe, de ne égjen meg. Fokozatosan felöntjük tejjel és közben kevergetjük. Hozzáadunk egy kis reszelt sajtot, majd sózzuk, borsozzuk.


Egy őzgerinc formát kibélelünk a baconnel úgy, hogy kilógjon belőle. A csirkemellet és a besamelt összekeverjük, majd beletesszük a formába. A tetejét megszórjuk reszelt sajttal, majd ráhajtjuk a baconszeleteket. A sütőben megsütjük, majd ha kicsit hűlt, kivesszük a formából és szeletelve tálaljuk. Nagyon finom, gusztusos étel.


Őzgerinc formában az igazi, de ha nincs, jénaiban vagy tepsiben is elkészíthető, csak ott ugye nem tudjuk ráhajtani úgy a bacont a tetejére.

2013. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez is nagyon fini:


[link]


Én üvegtésztával szoktam,de persze jó recept szerinti spagettivel is.

2013. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol veszel hozzá üvegtésztát? :)
2013. máj. 27. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:
tescoba meg sparba is van :) Legutóbb tescoba akciós is volt nem tudom tart-e még.
2013. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. máj. 31. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!