Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sosem főztem még semmit, most...

Sosem főztem még semmit, most csirkemellből szeretnék pörköltet. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Annyiféle recept van, összezavarodtam, főleg, hogy abszolút nem vagyok jártas a konyhában, rántottánál, rizsfőzésnél megáll a tudomány... Szóval valaki segítene? Diétázom amúgy, de gondolom nem is lehet elkészíteni nem diétásan, vagy ha lehet, én nem úgy akarom:P
2013. máj. 24. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

1. A pörkölt mint étel, egyáltalán nem nevezhető diétás-kajának

2. A csirkemell egyáltalán nem való pörköltnek, túlságosan száraz hús


Egyébként csirkéből, ha benne van minden része a fülétől a farkáig, no meg akármi más (pörköltnek való) húsból:


hagymát dinsztelsz, ha van vele együtt zöldpaprikát is, beleforgatod a feldarabolt husit, megszórod törtpaprikával, és hideg vízzel gyorsan felengeded. Sót raksz bele (van aki borsot is), és puhára főzöd. Attól függ, milyen husi: köretként nokedli, vagy főtt krumpli, esetleg rizs jöhet szóba.

2013. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Csináld meg nyugodtan csirkemellből, gyakorlásnak tökéletes lesz, hiszen azzal kell a legkevesebbet vesződni. Így az elejére kell a sikerélmény. :)


Azért van annyi recept, mert mindenki máshogy csinálja. Van, aki szalonnával indít, van, aki nem rak bele paprikát, paradicsomot, a fűszerezés is mindenkinél más. Nem kell megijedni. Az alap mindenkinél ugyanaz, zsíron megfonnyasztod a hagymát, majd leveszed a tűzről, és úgy szórod rá a pirospaprikát (mindezt azért, mert nagyon könnyen megég). Utána rádobod a felkockázott húst, összekevered, és felöntöd vízzel úgy, hogy a húst kb 1 centire lepje el. Mehet rá a só, bors, a te ízlésed szerint. Lefedve készre főzöd.


* A piruló hagymára tehetsz apróra vágott paprikát, paradicsomot, esetleg félretett lecsót, ezáltal gazdagabb lesz a szaftja. Ha a friss zöldségekkel dolgozol, kicsit tovább párold a hagymával, hogy a végére rendesen szétfőjenek.


A pörkölt még úgy nem is lenne "veszélyes" számodra, hiszen csak zöldségek, sovány hús van benne. Az a kis zsír az elején meg amúgy is kell... Inkább a körettel lesz probléma, hiszen mind a nokedli, mind a tészta, mind a tarhonya lisztes.

2013. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek


a zsír miatt ugyanúgy diétás, paleo étrendet követek, csak eddig nem kellett magamra főzni... a köret meg brokkoli lesz

2013. máj. 25. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

1-es vagyok!

No, megfőzted? Hogy sikerült?

Látom 0-ra pontoztál, ezek szerint a másik hozzászóló válaszát jobbnak tartottad.

Azért egyszer, ha már nem fogyózol, kipróbálhatod az én javaslatomat is, amikor nem csupa sütni-rántani-grillezni-való, u.n. száraz húsból készítel pörköltet, hanem olyanból, ami kifejezetten annak való!

Majd meglátod, hogy ég és föld a kettő közötti különbség!

2013. máj. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a Kérdező pontozgatott, hanem azok a kedves háziasszonyok, akik máshogy készítik a csirkepörköltet, mint a fent említett két recept. Én azért tanácsoltam, hogy maradjon a csirkemell, mert egy csontos hús nehezebben fő meg, no meg hogy ne kelljen annyit vesződnie a feldolgozásával se. Csirkemellből amúgy én se csinálnék pörköltet, inkább valamilyen tejszínes ragut.


U.i.: Amúgy nem mintha az a 25% sokkal hasznosabb lenne. :))

2013. máj. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem, a tied is csak 25 %-kal több, mint az egyém! :)))


Szerintem nem a kedves háziasszonyok, hanem azok a lepontozók, akik ebben "élik ki" magukat, és teljesen mindegy nekik, mennek egyik kérdésről a másikra. Szerintem "bandába verődve" csinálják, mert 1 ember ennyire nem tud lepontozni valakit, a % csak akkor megy le 0-ra vagy éppen 25-re, ha többen is a pirosat nyomják!


Ettől viszont a saját pontszámuk nő, mivel többen értékelik ugyanazt a választ egyformának, így a rendszer, azt az értékelést veszi hasznosnak, és míg a te + én pontjaim csökkennek, az övék ezáltal nőnek! És semmi mást nem tettek, csak "kalákában" nyomkodták a pirosat!

Szégyentelenek!

2013. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!