Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánljátok ezt a receptet egy...

Ajánljátok ezt a receptet egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Sütöttem már néhány tortát, de egyik sem volt különösebben bonyolult (Sacher-torta, gyümölcstorta, tiramisutorta). Ez a recept nagy falatnak tűnik nekem, annál is inkább, mivel anyósjelölt szülinapjára szeretném, plusz az alapanyagok sem olyan olcsók. Nagyon-nagyon szeretném elkészíteni, de félek, hogy ehhez még ügyetlen vagyok. Több kérdés is felmerült a recepttel kapcsolatban: A piskótalaphoz megadott mennyiség a téglalap alakúra vonatkozik, tehát ugyanannyi tojásból, lisztből, cukorból, vízből csinálnom kell egy kerek tortalapot is, amit félbevágok (és méretre), és azzal zárom a tortát? A lekváros tekercsek egymáshoz tapadnak rendesen, vagy tenni kell rá zselatin is? Mi azaz epervelő? Olvasztott zselét hogyan készítek? Ha esetleg valamelyikre tudjátok a választ, várom a tanácsaitokat köszönettel! :)
2013. máj. 25. 15:33
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. máj. 25. 15:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nagy falatnak tűnik neked ez a torta, akkor ne most készítsd el, szülinapra inkább jól bevált dolgot készíts, azzal nem foghatsz mellé.


Egyébként 2 piskótalapot ír, egyet amit elkészítesz és egyet a tölteléknél, epervelő az, ha az epret összeturmixolod, zselék itt vannak:

[link]

2013. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem ezt még gyakorold le egyszer,vagy csinálj inkább mást..
2013. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom első nekifutásra. szép és finom is, de munkaigényes, és gyakorlat nélkül kétesélyes...:)

esetleg egy finom joghurt vagy túrótorta sok sok eperrel,

tortarzselével.

2013. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Vágj bele, én már sokszor választottam elsőre nehéznek tűnő receptet, aztán koncentráltam nagyon,türelmesen,és nagyon jó lett.
2013. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!