Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan lehet megtudni, hogy...

Honnan lehet megtudni, hogy mikor minek van szezonja?

Figyelt kérdés

Lekvárokat akarok főzni, xilites lekvárokat akarok készíteni különböző gyümölcsökből. De nem tudom mikor minek van szezonja.

Én egy kis faluban élek, nem tudok sokat a nagy városba járkálni. Fogalmam sincs, hogy milyen árak vannak a piacon.

Érdekelne a szamóca, málna, őszi és kajszibarack, szilva.

Ezeknek mikor van szezonjuk? Mikor a legolcsóbbak? Az őszibarackot szokta árulni itt egy helyi srác, de csak július végétől.



2013. máj. 28. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Sétálsz a faluban és megnézed, hogy mi érik a kertekben. Ami érik, annak van szezonja.

Most kb a szamoca az, ami kedvezö.


Az öszibarack ilyenkor még garantáltan nem érik, ami a városokban van, az messziröl hozzák.

2013. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első ugye kérdés az volt, honnan lehet megtudni. Az internetről mindenképpen, csak keresni kell.

És természetesen ha már megélt az ember néhány évet, akkor tapasztalatból lehet tudni.

Szamócát nem fogsz kapni sehol nagy mennyiségben, mert az vadon terem. Ha az eperre gondoltál, annak most kezdődik a szezonja és nagyjából június közepéig tart.

A legolcsóbbat keresni manapság már nemigen lehet, mert a legolcsóbb málna is legalább 1000 forint lesz kilónként, de inkább több. Az eper se lesz olcsóbb 600 forintnál, de inkább 800-1000 körül számolj, ha nem a resztlit szereted.

2013. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
43%

szerintem a második válaszoló nem az eperről beszél

[link]

2013. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát a kertekbe nem látok be, mert általában a hátsó kertben vannak a zöldségek-gyümölcsök.

Nem kellene nekem sok, kb 2 kg gyümölcsökként, abból már lesz 2-3 üveg, nekem elég is. Akkor 2-3 ezer forint/gyümölcs az oké?

Az eper akkor már érik, jövő héten hozatok.

2013. máj. 28. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Akármilyen gyümölcsből főzöl lekvárt, az kb. úgy fog kinézni, hogy elfőzöd a benne levő víztartalmat, plusz adsz hozzá (=főzöl bele) cukrot és általában tartósítószert.

Nagyon durván számolhatsz úgy, hogy mire a főzéssel készen vagy, az eredeti mennyiségnek kb. a felét kapod, de inkább egyharmada lesz.

Tehát az 1 kg. gyümölcsből cca 30-40 dkg lekvárod lesz!


Vagyis kilónként kifizetsz a gyümölcsért kb. 1000.- + a cukor ára + gáz ára + még dolgoztál is vele, és ezért lesz egy icike-picike takaros kis üveg legkvárod!!!!

2013. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. máj. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Előre is elnézést kérek, de ezt a kérdést jobban toleráltam volna egy nagyvárosi lánytól, mintsem egy falubéli lakostól!
2013. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Attól, hogy faluban élek, még nincsen ki segítsen.

Sokan nem tudják milyen árván felnőni, azok szerencsések.

Nálunk a kertben semmi nem terem meg, csak a megy, az is magról nőtt.

2013. máj. 29. 11:37
 9/9 A kérdező kommentje:

Xilites! Mint írtam, nem cukros lekvárt akarok.

A boltiban kitudja mi van, az sem jön ki olcsóbban, már ha igazi gyümölcs lekvárt akarok.

2013. máj. 29. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!