Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogy szokta csinálni a...

Ki hogy szokta csinálni a tortára a fondant?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok ezen a téren. Sütni rengeteget sütök de bevonni a tortát még nem mertem. Ti hogyan csináljátok? Van valami egyszerű receptetek? Köszi a segítséget. :)
2013. máj. 31. 18:28
 1/7 mahonia válasza:
55%
ha nagyon kezdő vagy akkor fondant szerintem ne csinálj, mert azt hiszem az nehéz... sima csokival vond be. az arányok: 3ek cukrozatlan (pl.szerencsi) kakópor, 3 ek cukor és 9ek víz.. ezeket főzd sűrűre kicsit hűtsd ki és vond be vele a sütit. ez az alaprecept egy őzgerinc sütire elég, ha nagy tortád van akkor duplázd. ha meg tortabevonót használsz akkor azt vízzel kell hígítani. az arányokat nem tudom sajnos.
2013. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

amikor én csináltam először, (és azóta nem volt következő alkalom xd) akkor elég könnyen összehoztam, bár nem tudom milyennek kellett volna lennie:D

Amire ráraktam a tortára, addigra meg is keményedett, és olyan volt mint valami cukorka. De lényegében finomnak finom volt:DD

azért itt van én mi alapján csináltam:

[link]

2013. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is azt hittem hogy hü de nehèz aztán kiprobáltam amit az előző válaszolo linkét és szuperül sikerült a torta és a fondant is . :) csak vigyázni kell mert nem kell bele olyan sok porcukor mert különben törni fog
2013. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
en feher pillecukorbol keszitettem tokeletesre sikerult,soha szebb tortam nem volt,amennyire feltem tole eppen olyan szep lett,300gfeher szinu pillecukor,500gporcukor.a nyujtashoz pedig kukoricakemenyitot hasznaltam,szinezni pedig piros folyekony etelfesteket hasznaltam enyhe rozsaszinure szineztem.ja es vajas kezzel gyurtam.
2013. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És a pillecukros verziót hogyan készítetted el? :)
2013. jún. 6. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
a pillecukrot jol kivajazott talba tettem es mikroztam kb 30mp ig majd megkevertem(vajazott fakanallal)ezt kb 3 szor csinaltam amikor felolvadt tettem bele a porcukrot es amikor kezdett ossze allni akkor kiboritottam a porcukrozott munkalapra es addig dolgoztam bele a cukrot amig nem ragadt hanem jol formalhatova valt.adhatsz hozza kukoricakemenyitot is kb 2 evokanallal a porcukor koze szitalva.es nyujthatod is rajta.en 300g pillecukorhoz majdnem 500gporcukrot gyurtam,ja es a pillecukorhoz adtam 2 kanalka vizet is amielott olvasztottam.26cm tortaformamhoz tul sok lett ez a fondant.de ha 180gpillecukorhoz 300g porcukor pont megfelelo eleg lett volna:)
2013. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én házikészitésű pillecukorbol csinálom mer ezt tudom miböl készül és még olcsó is
2013. júl. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!