Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leírnátok?! Leírjátok hogy...

Leírnátok?! Leírjátok hogy mit főztök holnap ebédre? Már nem tudom mit főzzek. Egy teljes menü kéne. (előétel, főétel, desszert). Ja és lehetőleg ne legyen drága. Köszönöm a segítségeket.

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A holnapit még nem tudom, úgyhogy leírom ma mi van:)


Van bazsalikomos, burgonyás cukkínikrémleves tegnapról; ma készítek kapros túróval töltött rántott karajtekercset, és van még tegnapról szintén kapros túróval töltött, sült kaliforniai paprika és paradicsom. Desszertnek mogyorós-vaníliás keksztortát készítettem.


Ezek elég olcsó ételek szerintem:)

2013. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pintér Marianna válasza:
100%
Én nem főztem 3 fogásos ételt, és amit ma főztem, azt esszük holnap is, de hátha érdekel. Rakott krumplit csináltam, de azért más, mert a krumplit nem felszeleteltem, hanem uborka szeletelőn szeleteltem és az aljára meg a tetejére több réteg krumplit tettem, illetve minden fölé (kolbász, tojás, stb ) tettem egy réteg krumplit, Még annyi, hogy csináltam egy pörkölt alapot és az volt az első a krumplin. Sajnos nekem nem volt sajt, de szerintem biztos finomabb lehet sajttal megszórva a teteje.
2013. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.:) első a desszert "jól hangzik".:)érdekelne..
2013. jún. 1. 13:56
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a recept. Maga a recept vegán, de én normál módon készítettem el - normál liszt, margarin, normál tej, stb...:) ugyanígy néz ki. Agave helyett mézet használtam, ahogy írja. Citromhéjam nem volt itthon, így 1-2 csepp citromlét tettem bele, őrölt vanília helyett pedig vaníliás cukrot. A kurkumát és a sót kihagytam... :)

2013. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
U.i.: a krém szerintem lehetett volna "vaníliásabb", szóval legközelebb inkább megfőzök egy vaníliapudingot rá :)
2013. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fogyózok, úgyhogy most előétel és leves nem lesz.


Viszont a főétel: egy nagy párolt hal: befűszerezem, mellé párolok különböző zöldségeket, karfiol, karaláb, répa, felszeletelt paprika. Jut eszembe: meghozták a zöldborsót, amit télire akarok a fagyasztóba rakni, esetleg abból is mellécsalok egy kis marékkal. Salátának pedig csinálok paradicsom-salátát.

Ha gondolod, készíthetsz te is mellé valami hercegnő-burgonyát, vagy párolt rizst borsóval, petrezselyem-zölddel (jé ezt én is tehetek rá!).


Előételnek egy falat francia, vagy mexikói tartáros hidegsaláta, reszelt-sajt-kalapkában tálalva.


Levesnek valami zöldségféléből krémlevest, vagy paradicsom levest, ha húslevest nem akarsz.


Desszertnek: valaki a héten kereste a "nagymama diótortáját" keress rá, feltettem neki a linket róla.


Persze egy 3 fogásos (előétel, főétel, desszert) egyszerű vasárnapi ebéd, kérdés mennyire lehet olcsó.

2013. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bableves lesz két napra, hogy hétfőn tudjunk vinni a dogozóba. Egybesült sertéslapocka fokhagymásan, zsirban, ami ellepi azt, petrezselymes ujkrumpli, fejes saláta. Maradék szintén dogozóba vándorol. A hus sok, igy majd lesz kedd körül valamilyen főzelék is. Mákos linzert most vettem ki a sütőből.
2013. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk mai:

Volt egy jó kis gulyásleves, utána volt túrós-citromos palacsinta vaniliasodóval, mákos-meggyes palacsinta, kakaókrémes palacsinta, diós-cseresznyekrémes palacsinta(azért ilyen sok fajta, mert mindenből volt egy kicsit és elhasználtam őket, lett sikere:)

Vacsorára pedig van még a kamrába krumpli és téli alma is, ezért főtt krumpli almakompót és sülthús lett.


Holnap hideg cseresznyeleves vagy almaleves majd még meglátom

kukoricás rizs, sajtos tejfölös bazsalikomos sült csirkecombok , baconbe tekert csirkemáj, uborkasaláta

utána boros almakrémmel töltött piskóta reszelt dióval megszórva

2013. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! utolsó a palacsinta nagyon tetszik!!.:))
2013. jún. 4. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Hétfő:

-Bableves

-Finom főzelék,fasírttal

-Semmi


Kedd:

-Daragaluska leves

-Borsópörköl,nokedlival

-Semmi


Szerda:

-Burgonya leves

-Lasagne

-Meggyes piskóta


Csütörtök:

-Kölesleves

-Rakott krumpli

-Darázsfészek


Péntek:

-Lencseleves

-Túrós csusza

-Semmi


Szombat:

-Zellerkrémleves

-Tojásos nokedli

-Meggyes piskóta


Vasárnap:

-Húsleves

-Hurka-Kolbász sütve,krumplival

-Túrós lepény



Nekem ezen a héten ezek lesznek

2016. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!