Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Halsaláta (keresek egy "régi...

Malvin1 kérdése:

Halsaláta (keresek egy "régi motorost") - hogyan készítették a 70-es években?

Figyelt kérdés
Szóval, a 70-es években kedvencem volt a Mézes Mackóban, meg néhány más helyen is árult halsaláta (amúgy olcsó terméknek számított). Azót ahány receptet kipróbáltam (elkészítetettem a feleségemmel! ) "nem ugyan az! ". Van valaki, aki tudja, hogy anno miből és hogyan csinálták?

2013. jún. 3. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán ez az?

25 dkg sózott heringet (vagy hagymás halat) megmosunk, a húsát gerincről lefejtjük. 15 dkg nyers uborkát, 1 kis fej hagymát, 1 főtt burgonyát, 1 hámozott almát és a vékony halat csíkokra vágjuk. Fél citrom levével, egy kávéskanálnyi olajjal, 5 ek porcukorral, borssal, szerecsendióval, fél deci fehér borral, vágott kaporral, mustárral ízesítjük (ha nem heringből készült, megsózzuk).


Főtt tojással, uborkával, vágott kaporral díszítjük, hidegen tálaljuk.

2013. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van néhány "retro halsaláta".

Ahogy nézem, az első válaszoló az orosz változatot írta le.

De van a linken székelyföldi, szegedi, mexikói, és amit akarsz, 70-es évekbeli halsaláta receptek is.


Bízzunk benne, hogy megtalálod közte, ami az emlékeidben él. :))))

2013. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 doboszoli ***** válasza:

Kedves Első válaszoló!

Izgatottá tettél a leírással.

Ez kipróbált, vagy olvasott recept?

2013. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Doboszolinak!

Az általam feltett linkből a retro orosz halsaláta receptet másolta be az 1-es, még a zárójelek, vesszők, stb. stb. is egyezik. Nyisd meg a linket, és ott ugyanezt (képekkel) megtalálod a többi között.

Persze attól még lehet jó!

2013. jún. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:
Valóban nem nyitottam meg, de pótoltam.
2013. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, még nem próbáltam ki, de tervbe van véve:)
2013. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!