Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kérhetek egy bevált tiramisu...

Kérhetek egy bevált tiramisu receptet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Tiramisu recept!

2 egész tojás

8 ek. kr. cukor

1 natur vajkrém

0,5l habtejszín HULALA

2cs babapiskóta v 3 csomag

lefőzött kávé 4 személy cukorral

kevés rum aroma /fél ü./

A tojásfehérjéket felverni a cukorral kemény habbá, beletenni a sárgáját, a vajkrémet, majd ezt jó habosra összeturmixolni, ha ez kész akkor bele a tejszínt és felverni tovább, amíg jó sűrű massza nem lesz. majd ízlés szerint tenni kell bele egy kis kávét, rumos tejbe megforgatni a babapiskótát.

Jénaiba rétegelve rakjuk: 1 sor piskóta, majd krém majd újra piskóta és így tovább. Ha vége krém a tetejére NESQUIK kakaóport szórunk. Néhány órára a hűtőbe tesszük.


Ehhez csak a hulala habtejszín jó erre figyelj oda. Én mindig ezt a receptet használom és isteni!:)

2013. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedés a szándékom, de a tiramisuban mascarpone van és nyers tojásfehérje, nem pedig tejszínhab. Kinézetre természetesen ugyanolyan lesz a két módszerrel, de ízre és állagra más. A tojásfehérjés jóval könnyebb, puhább, levegősebb, a tejszínes nehezebb. Emellett a tiramisuban hagyományosan van rum is.


Én így csinálom:


3 tojás, 3 ek. porcukor, 1 cs vaníliás cukor, 500g mascarpone krémsajt 4cl rum/egy üveg rumaroma, 2-3 dl erős feketekávé, egy kevés tej, 3-400g babapiskóta, kevés cukrozatlan kakaópor


3 tojást szétválasztasz, a sárgáját kikevered 3 evőkanál porcukorral és egy csomag vaníliás cukorral. 500g mascarponét adsz hozzá, a tojásfehérjét habosra vered, és belekevered a krémbe.


Lefőzöl 2-3 dl erős feketekávét, felöntöd egy löket tejjel, csak annyira, hogy szép krémes színe legyen, és beleborítasz egy rumaromát, vagy fél deci rumot.


Egy tál aljára babapiskótát fektetsz le, előtte megmártod őket egy másodpercre a kávés löttyben (csak belemártod és már húzod is ki:). RÁkensz egy adag krémet, aztán a tetejére megint egy adag kávés babapiskóta, majd megint krém. A tetejét megszórod cukrozatlan kakaóporral, (kár csokiba mártott) kávébabbal díszítheted.

2013. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, a rumot írtad, elsőre nem láttam.
2013. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem veszem kötekedésnek:) Tudom, hogy az eredetit nem így csinálják, én csak leírtam az én verziómat, mert ízre nagyon hasonlít és így is isteni szerintem. És nem utolsó sorban olcsóbb is!
2013. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!