Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok írni bevált cukkinis...

Tudnátok írni bevált cukkinis receptet?

Figyelt kérdés

Lehet különlegesebb is, szeretek kísérletezni, de a cukkinihez valahogy elfogytak az ötleteim.

Csináltam pár napja mousaka szerű rakott cukkinit, máskor cukkinis borzacskát, meg persze a klasszikus rántottat, de nincs több ötletem, a kert viszont tele van már kisebb-nagyobb cukkinivel. Segítsetek!


Köszi!


2013. jún. 20. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet savanyítani, tölteni, grillezni (serpenyőben is akár). A virágja is ehető sörtésztában sütve.
2013. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség:

[link]

2013. jún. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pörkölt (ahogy én készítem)

Bármely tökfélét felkockázok és megfőzöm mint a sertéspörköltet, majd a végén 1-2 kanál tejfölbe egy kis lisztet símára kavarok, és azt beleforralom. Ezáltal olyan sűrű szaftja lesz, mint akár a tojás-, vagy gombapörköltnek. Nokedlit, vagy főtt rizst készítek köretnek.


Töltve (akármelyik tökfélét)

Hosszába kettévágom, a magházat kihúzom. Kizárólag a két végét egy percre lobogó sós vízbe mártom, ezáltal átpuhul.


Apróra vágott vöröshagymát dinsztelet, azon sóval, borssal a darált húst átforgatom, födő alatt megpárolom. A készre főzött rizst belekavarom.


Karikára szelt krumplit készre sütöm.


Zománcos tepsit kizsírozod/olajozod, majd vastagon kikened tejföllel, belerakod a kész sültkrumplit. Arra ülteted az előkészített félbevágott tökfélét, bele a darálthús tölteléket. Tetejére ismét tejföl + reszelt sajt = mehet a sütőbe összesülni.


Jó étvágyat!

2013. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Levesek: cukkinikrémleves, bazsalikomos-krumplis cukkinikrémleves, olasz cukkinileves (kenyérrel benne:), tejfölös cukkinileves, lazacos cukkinileves, kapros cukkinikrémleves, répás cukkinikrémleves.


FŐételek: kapros-juhtúrós cukkinicsónakok, fokhagymás-krémsajtos göngyölt cukkini, töltött cukkinihengerek, ratatouille, pestos-cukkinis spagetti, rakott cukkini (lazaccal), joghurtos cukkini, cukkinifasírt (sajtöntettel isteni), cukkinis-paradicsomos tészta, tejszínes-cukkinis pulyka, tepsis csirkecomb cukkinin sütve, indiai cukkinis csirke, stb...


Köretnek: fűszeres vajban pácolva, pestóval, tárkonyos sült cukkini, kapris-olajbogyós grill cukkini, spárgás-túrós cukkinisaláta


A legtöbb receptet megtalálod neten is, ha rákeresel, de ha érdekel valami részletesen, akkor leírom...:)

2013. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kapros-tejfölös cukkini köretnek vagy salátának.

a zsenge cukkiniket nem hámozom meg, de a nagyobbakat csíkosra lehúzom.ha magos, azt kiszedem belőle. először negyedelem... stb, és a csíkokat 2-3 centis kockákra vágom.

kevés vajon párolni kezdem, de megcsepegtetem kis citromlével, hogy roppanós maradjon.

ha kihűlt összekeverem tejföllel (esetleg kefírrel, natúrjoghurttal) sózom,borsozom és egy csokor friss kaporral elkeverem.

citromlével még lehet savanykásabbra is. jól lehűtve, üdítő nyári köret, illetve saláta . grillezéskor is mindig kerül a húsok mellé, nalunk mindenki szereti.

2013. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!