Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem csont nélküli sertéskar...

Vettem csont nélküli sertéskarajt, át fog sülni ha így csinálom meg? - lásd alább

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hoyg vágok pár vastagabb szeletet belőle, azt félbevágom vagyis bemetszem vagy nem tudom hogy kell molndani, beleteszek füstöltsajtot, kolbászt,lilahagymát, és megsütöm a szeleteket.

Valahogy.

De hogy süssem? Nem akarom panírozni.

Tegyem sütőzacskóba?

Vagy csak tepsibe zsiradékkal és alufóliával letakarva?

Ha nincs itthon hústű hogyan tudom összetartani a szeletet hogy ne nyíljon szét?

Igazán köszi ha valaki válaszol.


2009. okt. 12. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogpiszkálóval is összetudod tűzni.A szeleteket forgasd meg lsiztben,A tepsit zsírozd ki ( egészségesebb,mint az olaj,és a disznóhúshoz csak az jó ),tedd bele a szeleteket,a hagymát ne a szeletekbe,hanem a tetjére tedd,önts alájuk egy kis vizet,takard le alufóliával és a tepsiben süsd meg.Ha már puha,akkor tehetsz a tetejére reszelt sajtot,és süsd még néhány percig,amíg a teteje is piros nem lesz.
2009. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A liszttel mi lesz? Mármint hogy az mire jó ha beleforgatom?

2009. okt. 12. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Lesz egy kis szaftja,és a hús is kap egy kis kérget tőle.Nem fog liszt maradni a tepsi alján.
2009. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy hasznos tanács: a fogpiszkálót még akkor vedd ki a húsból,amig még elég meleg,mert később nem jön ki rendesen.Ez igaz,ha hústűvel túzöd össze a húst,vagy cérnával kötözöd össze ( pl.göngyölt húsoknál).Ha pl. oldalast vagy egészben sütsz tarját,abból is még melegen kell a csontot kivenni.

Nálunk a csontos karaj olcsóbb,mint a kicsontozott,ezért én min dig csontosat veszek.Itthon kicsontozom,de a hentest is megkérheted rá.A csontot zöldséglevesekbe szoktam belefőzni,nagyon jó ízt ad neki.

2009. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!