Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok mondani olyan ételeke...

Tudnátok mondani olyan ételeket, amik olcsón kijönnek, de táplálóak?

Figyelt kérdés
A férjem komoly fizikai munkát végez minden nap, jó lenne ha olyan ételeket tudnék neki készíteni, amik elég táplálóak, van bennük anyag. Csak sajnos mostanában lég szűkösen állunk anyagilag, úgyhogy olyan kéne, ami nem is drága.

2013. jún. 26. 12:00
 1/4 Ágoston Noémi válasza:
szerintem egy rakott krumpli, vagy valamilyen tésztaétel elég tápláló, és még olcsó is :) régen a menzánkon úszó-szigetet adtak, ami nagyon laktató, és ha jól tudom, száradt kenyér meg puding kell hozzá. minden esetre szerintem a rakott ételek (rakott kel, rakott krumpli, tészta) is elég tápláló és olcsó. bár az árak is az üzlettől függnek... :/ remélem segítettem valamennyire :)
2013. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
paprikás krumpli, tojásrántotta, hagymás máj kenyérrel, zúzapörkölt, szívpörkölt, rántott máj, bundáskenyér, palacsinta, tejbegríz, kolbászzsíros kenyér lilahagymával, krumplileves, krumplifőzelék, rizseshús, rántott párizsi, rizses lecsó (amit lehet vastag panírral, sok rántással)
2013. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de mi is ugyanígy vagyunk, komoly fizikai munka+kevés pénz.

Az akciós termékeket kell nézegetni, szerencsére mostanában elég sok van belőle, főleg a coop-ban és az auchan-ba.

Én ilyeneket szoktam készíteni.

Paprikáskrumpli lecsókolbászból, egy jó kis hagyma-paprika-paradicsom alapon és belefőzök nokedlit vagy bulgurt.

Székelykáposzta tejföllel, hagymás cipóval(itthon sütök kenyeret sokkal olcsóbb)

Rakottételek.

Tojásos virslis lecsó nokedlival vagy rizzsel.

Rizseshús vagy rizsesmáj uborkasalátával

Fasírozott krumplifőzelékkel.

Paradicsomos káposzta stefánia szelettel.

Chilis bab.

Babgulyás, tejfölös-fokhagymás lángos.

Krumplipüré lecsós májjal.

Rizs pörkölttel, ubisali.

Tojásos nokedli fejessalátával.

Sült csirkecomb kukoricás-zöldborsós rizzsel.

Zöldborsóleves nokedlival, aprólékokból(nyak, csontok, kis szársz, kis comb)

Hagymás-paradicsomos rántotta puha, friss kenyérrel.

zsírban érdemes lesütni májat vagy oldalast és akkor az vacsorának meglenne húszsíros kenyérnek hozzá hagyma vagy pardaicsom/paprika ha már olcsóbb lesz.

Krumplistészta, édes-rakott-tészták, rizsfelfújt, tejberizs kakaókrémmel, palacsinta, gofri lekvárral, pite vagy piskóta akármivel vagy készíthetsz hozzá pudingot is.

Túróstészta, káposztástészta.

Vacsorára májkrémes vagy sajtkrémes kenyér, melegszendvics, sajtos bundáskenyér fokhagymával.

Mindenféle házi sütemény ami laktatóbb(hájas, krémes sütik stb) pl főzelékek után.

Füstölt hússal lencsegulyás, utána krumplis pogácsa.

Töltött paprika főtt krumplival. Sztrapacska.

Rántott párizsi rizottóval.

Pásztortarhonya, sólet.Slambuc.

2013. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2013. jún. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!