Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom süti/édesség...

Nagyon finom süti/édesség receptet keresek, tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Bármi érdekel.. süti,torta,édesség...

Ami egyszerű, olcsó, gyorsan elkészíthető, akár nyers, sütés nélküli az lenne a legjobb, de bármilyen receptnek örülök. Nem igazán vannak jó süti receptjeim, nem tudom mi a jó abból, amit az interneten találok, ezért kérem ki a tapasztaltabbak véleményét. Bármi érdekel, nagyon édesszájú vagyok. Köszi!



2013. máj. 26. 11:58
 1/5 anonim válasza:

még nem csináltam meg de tuti nagyon finom


[link]

2013. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sütés nélküli sütik:

-Pöttyöske: [link]

-Tejfölös kekszes süti: [link]

-Sport szelet: [link]

-Zebrakeksz: [link]

-Gumisüti, avagy hidegtorta: [link]


Illetve itt egy sütéssel elkészíthető recept, az amerikai csokis süti, avagy cookie. Nálunk a családban mindenki imádja és seperc alatt elkapkodják. Könnyen elkészíthető, kedv és alapanyag szerint variálható és persze nem utosó sorban isteni finom. :) Én eme recept alapján szoktam elkészíteni:

[link]

2013. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csokihab :

Hozzávalók: 100 gramm csoki ( lehet fehér, ét vagy tej a lényeg hogy jó minőségű legyen )

3 tojás

Elkészítés: A csokit gőz fölött felolvasztjuk és megvárjuk hogy egy picit kihűljön. A tojásokat szét választjuk a sárgáját EGYENKÉT a csokiba keverjük ( nem szabad hogy meleg legyen a csoki különben a tojás meg fog sülni ) A fehérjét kemény habbá verjük ( ha úgy gondoljuk tehetünk a fehérjébe egy kis cukrot, de nem muszály én pl. sosem rakok bele cukrot és tejcsokiból csinálom ) A hab felét elkeverjük a csokiba. Miután elkevertük jöhet a többi ha és itt már vigyázzunk hogy ne keverjük ki a levegőt. Ezután poharakba töltjük és 12 órára hűtőbe rakjuk. Tálalásnál egy mentalevelet teszünk a csoki tetejére.



Tipp: Ezt meg lehet csinálni eperből is ( eperhab) de akkor a tojás sárgáját ne rakjuk bele ( legalábbis én nem szoktam )


De amikor málnaszezon van akkor megcsinálom a csokihabot és a poharakaba úgy teszem bele hogy csoki aztán málna aztán csoki aztán málna és a tetejére még csoki. Tálalásnál egy-két szem málnát rakok a csokira.


Volt hogy megcsináltam a habot ét,tej és fehér csokiból is. És ezt rétegeztem a poharakba.


Ui.: Az eperhabot más gyümölcsből is meg lehet csinálni pl: málna, szeder. De akkor málnahab vagy szederhab lesz a neve :)

2013. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 3. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
[link] a receptet a barátnőm töltötte fel.
2013. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!