Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 10 literes bográcsban főzött...

10 literes bográcsban főzött gulyáshoz mennyi húst érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Bográcsgulyást készítünk szombaton, de én még sosem főztem bográcsban egyedül, hogy rám lett volna bízva a beszerzés is, illetve itthon nem szoktam ekkora mennyiséget készíteni. Egyáltalán 10-literes bográcsban elegendő főzni 18 emberre? Mondjuk ebből 6 gyerek is lesz (2/2/5/6/7/7 évesek, tehát annyira nem nagy étkűek)

Kérném a szakértők, és hozzáértők véleményét, segítségét!!!

Előre is köszönöm!!!


2013. jún. 27. 21:24
 1/9 acelsziv ***** válasza:
min. 2 -2,5 kiló. De a 3 sem sok
2013. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, 18 emberre minimum 4 kg hús kell, legfeljebb marad.
2013. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ok, hogy marad, de elég szerintetek a 10 literes bogrács? Bele fog férni a 3 kg hús és még a zöldségek és a lé is?
2013. jún. 27. 21:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm az eddigi hozzászólásokat :)
2013. jún. 27. 21:44
 5/9 anonim ***** válasza:
belefér lazán, még több is, lé nem kell sok a gulyáshoz :) álljon meg benne a kanál! :)
2013. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jajajaj, szóval ez leves lenne, nem pörkölt. Lehet nem voltam egyértelmű.
2013. jún. 27. 22:03
 7/9 acelsziv ***** válasza:
hát szerintem 18 emberre legalább 15 literes bogrács kellene
2013. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem is azért a nagyobb bogrács lenne a kényelmesebb ennyi emberre gulyást főzni. átlagban 25 deka húst számolunk felnőttre, de mivel sok a gyermek, így én is a 3-4 kilót javasolnám. persze még a sok többi belevaló, de nyilván tudod mi kell bele. a maradékot el lehet tenni, de éhesen ne maradjon senki.

jó sűrű legyen, de azért ne kelljen villát is adni hozzá:)

2013. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Bár már valószínűleg késő, de azért leírom.

Az alapanyag mennyiségével egyetértek, az edénynél fél liter "férőhelyet" minimum számolni kell személyenként, különösen levesnél.Ergo: érdemes egy izmosabb bográcsot beszerezni.

2013. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!