Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a kedvenc pizzatok?...

Melyik a kedvenc pizzatok? Tejfolos vagy bolognai alap? Vagy esetleg mas? Receptek is johetnek ;)

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 19:11
 1/6 anonim válasza:
100%

Tésztához:


1,5 dkg élesztő

1 kk cukor

35 dkg sima liszt

1 kk só

2 ek olívaolaj

2 dl meleg víz


Feltéthez:


füstölt-főtt császárszalonna

paprikás szalámi



A meleg vízben elkeverjük a cukrot, és felfuttatjuk benne az élesztőt.

A lisztet, a sót tálba tesszük, beleöntjük az élesztőt és az olajat, és annyi vizet még, hogy feszes, rugalmas tésztát kapjunk. Meleg helyen megkelesztjük.

A feltéthez valókat összedaraboljuk.

A megkelt tésztát kinyújtjuk vékonyra. Beletsszük a tepsibe, megkenjük sűrített paradicsommal, és rárakosgatjuk a feltétet. Megszórjuk a fűszerekkel, és reszelt sajttal. Pirosra sütjük.


sütési hőfok:

190°C

sütési mód:

alul-felül sütés

2013. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a paradicsomos alapot szeretem, de a legjobb anyósom házi receptja. hagymát apróra összekockázol 2 közepeset. lassan olajon vagy zsíron üvegesre piritod, majd ráöntesz
2013. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom hogy lehet megenni a tejfölös pizzát, nekem az pont olyan dolog amit utoljára tennék rá.
2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a paradicsomos alappal szeretem. a legjobb anyósom házi receptje. 2 közepes hagymát apróra kockázol, majd zsíron vagy olajon üvegesre pirítod, aztán házi elrakású 2-2,5 dl-es paradicsomot ráöntesz(ha nincs házi akkor a bolti töményet hígítod vízzel). majd lassan 15 percig fedő alatt főzd,amíg krémes állagú nem lesz a folyósból, elpárolog a víz róla. sóval borssal ízesítsd főzés közben, majd a végén pépesítsd le. isteni finom, 1 gáztepsire szoktuk kenni, vagy 2 db tescoban kapható lyukacsos aljú kb 26cm-es pizzasütőhöz elég. nem lehet megunni ezt a jó kis alapot. első alkalommal nekem nem lett tökéletes, de már jól beletanultam, könnyű, csak a hagymát megfelelő puhaságúra kell pirítani, meg a borssal óvatosan kell bánni. próbáld csak ki, és írj hogy milyen lett, ha valóban elkészíted!!
2013. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tomi92 válasza:
74%
Nekem a hawaii pizza a kedvencem!
2013. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

darálthúsos-borsós pizza (Mamma rosa fantázianévvel)

Alapvetően nem vagyok különösebben a pizzáért oda, de ez az ízkombináció 100-szor jobb az összesnél, amit valaha kóstoltam.

2013. jún. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!