Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi ideig kell főzni a...

Mennyi ideig kell főzni a kukoricát?

Figyelt kérdés
Most raktam be vízbe, és rá raktam lángra, de olvasgattam kommenteket, ott olyat is írtak, hogy forrásban levő vízbe kell. Most nem tudom, hogy melyik a jó, a kukorica fajtáját pedig nem tudom, csak azt hogy sárga :). HELP

2013. júl. 20. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem tök mindegy milyen fajta, csak szép zsenge csemege kuki legyen. :) Le kell szedni a héját, amennyire tudod szedegesd le azokat a hajakat is, öblítsd le hideg vízzel, ha hosszú szára maradt akkor azt vágd el. Én hideg vízben teszem fel főni, úgy hogy ellepje, se só, se semmi, fedő alatt hagyom. Amikor forr a víz akkor visszaveszek a gázból, lassú gyöngyöző vízben forr még 10 percig és elzárom a gázt. Kész is.

Ne főzd túl, mert kemény lesz.

2013. júl. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) ment a zöld kéz, de jó, akkor nem rontottam el :D. Pedig nagyon analfabéta vagyok főzésben.
2013. júl. 20. 14:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Jól van, majd belejössz, senki nem mesterszakácsként születik. :)
2013. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ha rosszabb fajta kukorica akkor fél óra . meg jó ha fedőt hagysz rajta és a gőzben puhul és akkor még kevesebb idő
2013. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Látod nem túl elterjedt,de én a nagymamámtól azt tanultam,hogy a belső zsenge héját és a haját beleteszem az edény aljára,ráteszem a kukoricákat és a kukoricák tetejére is zsenge héjakat és hajat teszek,majd felöntöm vízzel.

Mi mindig is így csináltuk otthon.


A vízben a héjból kifőtt aromában főzve a kukorica sokkal finomabb.(kipróbáltam anélkül is ezért mondom)


Így másfél-két óráig szoktam főzni.39/N

2013. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
leveleket be a vízbe, forrástol számítva 15 perc és kesz
2013. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös szerint főzöm: alól héja, fölül héja, olyan mintha körbe burkoltad volna vele a csövet.


Azt viszont tudni kell, hogy vannak ma már az u.n. tízperces kukoricák.

Egy új, nemesített fajta.

Mert ha olyat veszel (ez általában ki van írva, vagy rá kell az eladónál kérdezni), ez esetben forrástól számítva 10 perc, max. 15 a főzési idő, különben úgy viselkedik, mint a máj: minél tovább főzöd, annál keményebb lesz.

2013. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én csodálkozom,hogy más ilyen rövid ideig főzi.


Nem forrástól számított időt adtam meg,hanem mikor így hidegen felteszem.


Először 5-ös fokozaton felforralom,aztán,ha forr leveszem 3-asra és lassú tűzön főzöm.Hát én forrástól számítva tényleg mindig egy óráig biztosan szoktam főzni.Amúgy néha én sem vagyok benne biztos és akkor villával megnézem,hogy nekem jó e már.


Viszont ha leveszed ne vedd ki rögtön,mert "rongyos " lesz a kukorica.Én hideg vízet kicsit hozzáadok miután leveszem a tűzről és fél óráig abban áll.


Egyébként ebben a főzőlevében este hagyok is állni 1-2 kukoricát,mert így reggel még finomabb,mint főzés után.


Én mindig így eszem.

2013. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mi is a levelekkel meg hajával főzzük. leszedjük róla és alul, felül, középen, oldalt...szóval rétegezve a levelével és hajával főzzük. a főzési időt mi már illat alapján állapítjuk meg anyukámmal szóval sajnos erről nem tudok nyilatkozni :S
2013. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 heremooka válasza:
Most főztem csemegekukoricát. Tízes fokozatú villanytűzhelyen hetesen főztem forrásig, majd aztán levettem ötösre és így főztem tovább negyed órát. Puhán ropogós lett.
2014. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!