Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túl sok darás tésztát csinálta...

Túl sok darás tésztát csináltam hét végén. Azon kívül, hogy lekvárral eszem, hogyan lehetne még felhasználni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Sokan szeretik ecetes almapaprikával, vagy más savanyúsággal.persze csak, ha alapból nem édes a gríz.
2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs a dara és tészta összekeverve akkor : a dara mellé ,meggy szósz és sült ,vagy főtt hús .

Ha őssze van keverve akkor lekváron kivül nincs ötletem .

2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Lehet még mézzel is összekavarni, és akkor már más íze van.


De ha valóban nagyon sok, akkor tepsit kizsírozod, (vagy sütőpapírt bele), a tésztát beleöntöd, sűrűre kavart palacsinta-tésztával felöntöd, és tűpróbáig sütöd. Egy jó adag bableves, vagy gulyásleves utáni "csemege"

2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

darás tészta közé szorj meggyet,kevés lekvárt verj fel pár tojás fehérjét forgasd össze majd a sütőben süsd össze..

bármilyen más gyümölcs is jó .

2013. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Simán cukros tejföllel is nagyon finom. a sütőbe is dughatod, közé szórhatsz pár szem meggyet, vagy más gyümölcsöt. egy vajazott jénaiba teszed, leöntöd a cukros tejföllel és megsütöd a tetejét.
2013. júl. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Igazából már nem kívánjuk az édeset, ezért valami sós felhasználásra gondoltam, bár a savanyúságos meg olyan bizarrul hangzik :)
2013. júl. 22. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felénk is szokták csalamádéval, nem bizzar az, a túróstésztát is eszik szalonnával vagy cukorral, ez sem sokkal extrémebb.
2013. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy teszek rá tejfölt és szalonnát, kicsit olyan lesz így, mint a túrós tészta.
2013. júl. 22. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet. kettő az egyben :)
2013. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!