Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki szokott kenyérsütőben...

Aki szokott kenyérsütőben kenyeret vagy kalácsot (egyebet) sütni, küldene nekem recepteket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alulra: 250 ml víz

Rá: fél kg. liszt (lehetőleg kenyér liszt)

Balra: fél evőkanál margarin, s erre rá egy lapos evőkanálnyi cukor

Középre a lisztbe egy kis lyukat vágva fél csomagnyi porélesztő

Jobbra: kb. 2-3 kávéskanálnyi só


Ezt alapprogramon lehet sütni.

2009. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alulra 4,2 dl víz.500 gr félfogós liszt,kiskanál só,fél kávés kanál cukor,2 púpozott evőkanál burgonyapehely,Közepébe 1 csomag szárított élesztő.

2.Franciakenyér program.

2009. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek bevált receptek? Finomak? Várok még bevált fincsi recepteket!
2009. okt. 25. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.Már két éve sütök így,és nálunk ez vált be legjobban.pedig az elején többet is kipróbáltam.

Még egy jótanács: ha befejezted a sütést,és kimostad az üstöt,önts bele 1-2 dl étolajat,és hagyd benne a következő sütésig.Az olaj a forgórész alá szorult lisztszemcséket kioldja,és a gép nem romlik el emiatt.Ha újra sütni akarsz,akkor öntsd ki az olajat.Ami benne marad az üstben,arra öntheted a vizet.

2009. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ma ! Remélem sikerülni fog! :)
2009. okt. 26. 07:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem is bevált, amit írtam. Kb. minden 3. napon sütök kenyeret. Azt elfelejtettem írni, hogy ha sima lisztből sütsz, akkor egy egész porélesztő kell. Ha pedig bolti kevert kenyérlisztből, akkor elég a fél. Én is sokfélét kipróbáltam, de ez jött be. Annyit szoktam variálni, hogy változtatgatom a lisztfajtákat, és különböző magokat rakok még bele. Nekünk a tökmagos vált be legjobban.

2009. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írok ide,hogy meglegyen a recept,ha lesz gépem!:)

Vásárlási tanácsadás? Köszi!

2012. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!