Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A már használt olajat hogy...

Neuro West kérdése:

A már használt olajat hogy tudom ugy felhasználni h a sütésen ne érződjön az előző étel íze?

Figyelt kérdés
azt hiszem tök volt benne kisütve,most lángos félét szeretnék.
2013. aug. 12. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz vele csinálni, így semmit nem is kell vele csinálni.

Ha érződik egy kicsit, annyi baj legyen, de nem jellemző, hogy érződne.


Olyanra kell figyelni, hogy hal, fánk, máj, stb karakteres ízű ételek után inkább csak ugyanolyan ételt süss az olajban.

Pl ilyen édes tészta, mint a fánk után érdemes eltenni az olajat, és akkor felhasználni, ha hasonló dolgot sütsz.

2013. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tök után nyugodtan sütheted a lángost.

amit az első hsz. írt teljesen igaz. érdemes ülepítve, majd óvatosan leöntve félretenni az édes, vagy pl halas olajat.

Ám az is igaz, hogy kétszernél többet ne használd, mert a többszöri hevítés már nem egészséges, és mellékíze is lehet az agyonhasznált olajnak.

2013. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos válaszokat :)
2013. aug. 12. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Frisset hasznalj, ne rontsd el az etelt vele. Raadasul rakkelto. Ne ezen sporolj!
2013. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jó jó értem..de ezt a kérdést most azért tettem fel nektek mert épp nincs itthon olaj...:) de már megoldottam köszi :D
2013. aug. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!