Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megéri ebédet hordani 2 főre...

Megéri ebédet hordani 2 főre a községünk konyhájáról, ami 600ft/fő vagy az itthoni főzés éri-e meg jobban?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon főzés jobban megéri, de sokmindent hozzá kell/ene számolni, amit nem számolunk.

Attól is függ, hogy a nyert szabadidő fontos-e pl.

Szerintem csináljatok egy próbahetet, ami legalább azt

eldönti, hogy egyáltalán ízlik-e, elég-e stb.

Utána érdemes gondolkodni, hogy 1200 ft-ból 2 főre otthon főzz vagy sem.

Én megtehetem , hogy itthon főzzek, más dolgom nincs, és az akciós dolgokat is van időm kinézni a szórólapokból,

piacra is tudok menni, multikhoz is. ezeket mind figyelembe kell venni, ha az ember kalkulál.

2013. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha mennyiségben adnak annyit, hogy két evésre elegendő (tehát vagy kiadja az ebédet-vacsorát, vagy két napi ebédet), akkor igen. Ha mennyiségileg csak egy étkezést fut, akkor biztosan olcsóbban ki tudod hozni, ha magad főzöl.

Személy szerint egyelőre még megfőzök magamnak, néhány szomszédasszony már inkább megveszi az éttermit, de csak minden másnap, mert a mennyiség (nálunk 700-750 Ft/fő) elegendő 2 evésre.

2013. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem éri meg, mert az csak az ebéd.

Hol van a többi étkezés?

Én többet főzök, fagyasztóba rakom és már kész az ebéd.

Töltött káposztát is szoktam 30-40-et csinálni, és elrakom 4-5-ével zacskóban a fagyasztóba.

2013. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hogy hogy főzöl. Ha rosszul, akkor a menza minden pénzt megér!
2013. aug. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

mi évek óta úgy hozzuk éthordóban,de nemcsak az ebéd jön ki belőle,hanem a vacsora is,

-minden nap más van ,és nem kell ugyanazt majszolni napokig ,mintha megfőznénk magunknak valamiből előre egy jó nagy adagot,

-friss,nem a hűtőben áll egy hete,

-stb,

2013. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Nekem nem érné meg,mert egyrészt én finomabbat főzök (nem szeretjük a menzás kosztot),másrészt 2 napra főzök,2400Ft-ból pedig húst nem kisajnálva lehet bőven bármit.És így sem esszük egy hétig.
2013. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Nalunk nem divat a fozes, kulonbozik az izlesunk nagyon, mindig rendelunk. Ajanlom a teletalat,ha nagy etkuek vagytok mert oriasi az adag,apum rendel oda a munkahelyen. Anyum valami fitnesst az updatetol. Arban jok, es sokkal valtozatosabb etkezest biztosit.
2013. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Én az igényességre apellálnék. Az én Férjem nem enné meg szivesen, az biztos. Alapból elutasitja más főztjét. Azt mondja, hogy szivesebben eszik zsiros kenyeret /persze abból a zsirból, amit maga süt /, mint a csumit. A másik pedig, hogy 1.200 Ft-ból fényes ebédeket készitek.
2013. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
1 főnek talán megéri, mert csupán önmagára nem szívesen főz az ember. Ha már ketten vagytok, inkább az otthoni főzést javaslom. 1200 Ft-ból Lucullusi lakomát lehet csapni.
2013. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyagilag otthon főzve biztos sokkal jobban kijöttök, de szerintem egy ilyen helye azért változatosabban főznek, mint egy átlag magyar háziasszony. Továbbá nem kell két napig ugyanazt enni.
2013. aug. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!