Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek szeletelt sertéscom...

Mit főzzek szeletelt sertéscombból?

Figyelt kérdés
Én valami töltött húsra gondoltam, de nemtudom hogy csináljam.

2013. aug. 13. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

csinálj egy zsömlés-tojásos hagyományos tölteléket. esetleg lehet még gombával, májjal is dúsítani. egy kis dinsztelt hagymán megfuttatod a gombát, vagy májat, ráteszed a az összeállított tölteléket és kissé szilárdra összefogatod.

a húst klopfold ki szép szeletekre. a tölteléked oszt szét annyifele, amennyi a hús szelet. rékensz egy adaggal, feltekered, fogpiszkálóval megtűzöd.

zsiradékkal kiken tepsibe teszed a roládokat. egy pici vizet öntesz alá, és szorosan lefóliázod.

kb egy órányit sütöd, majd fólia nélkül egy kicsit megpirítod. félidőben forgasd át.

2013. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Klopfold ki, sózd-borsozd meg, hagyd állni.


Csirkemájat tésztaszűrőbe rakva, lobogó sós-vízbe mártsd annyi időre, hogy a véres lé főjjön ki belőe.

A husi egyik oldalát kendd meg vastagon mustárral, az egyik végébe rakj egy db. májat, a másik végét borítsd rá, panírozd be a szokásos módon és süsd meg!


Másként: amikor beleraktad a májat, a husi másik felét ráhajtottad, csíkokra szabott alufóliába csomagod őket darabonként, és bő forró zsírban, olajban 20 percig (!) süsd őket. Közben egyszer fordítsd át őket lapáttal a másik oldalukra. Ne süsd tovább, a fenti időnél, mert kiszárad, megég! (Én sem hittem, hogy ennyi idő alatt kész, pedig ez az igazság!) Átlósan félbevágva rakod a tálcára, úgy tálalod, guszta, finom, körettel, savanyúsággal!

2013. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most éppen nem tölteném, hanem:

a kiklopfolt sózott-borsozott husit lisztbe forgatva, hirtelen kisütném = natúr-szelet.

Fincsi gomba-mártást, vagy fokhagymás-tejfölös, esetleg sajtmártást készítenék, abba visszarakva a natúr-szeleteket, összerotyogtatnám. Köretnek főtt rizst készítenék hozzá, uborka-salátával. Ma éppen egy ilyet el tudnék képzelni ebédre!

2013. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!