Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell felfuttatni az...

Hogyan kell felfuttatni az élesztőt a tejben?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy berakom a meleg tejet egy edénybe és belerakom az élesztőt is, de honnan tudom, hogy mikor "fut"?
2009. okt. 30. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kevés cukrot is tegyél bele, onnan tudod hogy az élesztö feljön a tetejére és nagybuborékos lesz, ha kicsi a tàlka ki is "fut" :)ja, és morzsold szét kicsit az élesztöt!
2009. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor fut, mikor kezd kimászni a bögréből :) én ma reggel ottfelejtettem, és mire odanéztem már a konyhapultra kimászott a fele :D
2009. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

kerestem neked egy képet:

[link]


na én is így jártam kb, csak nekem nem volt a bögre alá téve kistányér :) persze nem kell megvárni, míg ennyire kifut, elég, ha már jó habos

2009. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 igabcsy ***** válasza:

Ami nagyon fontos, hogy KÉZMELEG tejbe kell belemorzsolni az élesztőt. (én bele szoktam nyúlni, és az ujjammal ellenőrzöm a hőmérsékletet)

Egy kevés cukor hozzáadásával tudod az élesztőgombákat feléleszteni.

itt van egy link, klasszul leírnak mindent:

[link]

2009. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszsönöm, nagyon aranyosak vagytok.

nagy tálba raktam és szépen felfutott. csak az volt fura, hogy a tetején egy körbe összeállt a felduzzadt élesztő alatta meg volt a sima tej.

2009. okt. 30. 22:37
 6/8 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
mennyi ido mig felfut?
2013. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
max 5-10 perc - ha mindent jól csináltál, eltelt 20 perc és nem habzik föl, akkor kuka, mert döglött az élesztő
2013. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!