Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti leszoktátok szedni a habot...

Ti leszoktátok szedni a habot a húslevesről az elején? Miért kell leszedni, mikor a végén úgyis át kell szűrni az egészet?

Figyelt kérdés
Én eddig leszoktam habozni,de multkor elugrottunk itthonról,mire hazaértünk már el is tűnt nagyjából a hab róla,és szerintem sokkal finomabb lett így,mintha lehaboztam volna.
2013. aug. 28. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

le szoktam habozni . nekem úgy sokkal tisztább . nem forralom csak nagyon lassan főzöm ..

Leszürni pedig nem a habja miatt szoktuk amikor kész a leves hanem ,hogy szép tiszta legyen ,és ami darabos benne bors ,lemáló bör darabok stb ,ne legyen tálalva .

én a húsleveseket ,úgy tálalom ,hogy külön a zöldségeket ,külön a tésztát ,és a húst is .

2013. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is lehabozom, és le is szűröm!

Ha más nem, apró zöldség-darabkák óhatatlanul is úszkálni fognak benne, leszűrés nélkül!

2013. aug. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is leszoktam habozni,csak utóbbi kettőnél nem haboztam le . Szűrni mindig leszűröm a végén.
2013. aug. 28. 17:57
 4/5 doboszoli ***** válasza:
70%

Pár éve- szakács barátom tanácsára- nem habozom.

Szerinte a habbal egy csomó ízt is kidobunk a levesből.

Egy a "titok", amíg a hab nem fő bele, nem szabad belekeverni a levesbe. Ha már belefőtt, olyan barna fonadék formájában kiszűrhető.

Őszintén meg kell mondanom, különösebb különbséget nem tapasztaltam a habozott, és habozatlan leves között, de hallgatok Feri bátyámra, hiszen az Ő szakmája.

2013. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom,én amíg lehaboztam , addig mintha gyengébb lett volna a leves íze . Mióta nem habozom ,sokkal tartalmasabb :) Csak nem értettem miért kell habozni,ha a végén le van szűrve úgyis a leves :) Illetve pl csinálhatunk sült húst,ott is keletkezik hab,mégsem szedjük ki belőle :)
2013. aug. 28. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!