Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti leszoktátok fagyasztani a...

Ti leszoktátok fagyasztani a maradék ételt?

Figyelt kérdés
Nem egy-két evőkanálnyira gondolok.Én ma például a fagyóból vettem ki,amit régebben lefagyasztottam és átmelegítettem a sütőben.3csirkecomb,kb 30 dkg sertéspörkölt és vagy 20 dkg csirkemáj.Készítettem hozzá törtkrumplit és ez az ebéd. Sajnálok ennyi kaját állandóan kidobni.
2013. febr. 3. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi is lefagyasztjuk azt, ami megmarad. :)
2013. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is mindig leszoktuk. Azért is nagyon hasznos, mert ha olyan van amit egyikünk nem szeret, csak előveszi é kész. :)
2013. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem dobok ki semmit, 1-2 adagos kaja "maradékokat" is lefagyasztok. Nem közvetlenül másnap -harmadnap, de pár héten belül hétköznap előkerül és megoldja a napi menügondot.Előfordul, hogy a párommal kétfélét eszünk, mindig megbeszéljük, hogy melyik kinek a kedvence:) aszerint osztjuk el.
2013. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnyugodtam,hogy más is így van ezzel.Pénteken például nem tetszett a gyerekemnek amit főztem,igy választhatott a fagyoból.Spagettit kért! :)Én soha nem tudom kiszámolni mennyit főzzek,volt,hogy próbáltam kevesebbet,akkor tuti kevés volt,még kellett volna.Sokszor pedig megmarad,de hál Istennek a technikának,nem megy kárba!
2013. febr. 3. 13:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az 1-2 evőkanálnyit is lefagyasztom. Pl. rizsmaradék jó a paradicsomlevesbe, nokedlimaradék a bablevesbe, egy adag lencsefőzelékből lehet jövő héten lencseleves...stb.Ha húsleves marad, akkor azt minden más étel felöntésére víz helyett. Nálunk szinte minden maradék hasznosítva van.Ha ötlet kell, kérdezz, hátha tudunk segíteni.
2013. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ritkán, mert nagy a család, másnap általában elfogy a maradék is, vagy sokszor olyan étel lesz másnap, amihez fel lehet használni az előző napit. Ha nagyon sok marad, akkor szoktuk lefagyasztani. Ételt nem dobunk ki általában.
2013. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megmarad, akkor én is lefagyasztom, de hétvégén direkt többet készítek mindenből, hogy eltehessem a fagyasztóba. Sokszor hétköznap nincsen időm a 2 kicsi miatt a konyhába lennem, olyankor meg is van oldva a napi kajánk.
2013. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.:)
2013. febr. 3. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!