Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi ketchupot készített már...

Házi ketchupot készített már valaki?

Figyelt kérdés

Nincs valami tuti recept amit megosztanál?Kaptam egy csomó paradicsomlevet,ami már el van téve télire üvegbe.Abból készíthetek házi ketchupot?

Vagy ,hogy kezdjek hozzá?Első próbálkozás lesz,de nagyon lelkes lennék,ha tudnék én is valami jó kis házi dolgot összehozni:))


2013. aug. 30. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
a mamám csinált egy hete, az íze, mint a ketchup-é, csak egy kicsit híg, paradicsomléből, kicsi sóval, annál kevesebb cukorral, fűszerekkel minden egyéb, ennyi
2013. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ!Ezeket csak összekeverjük?Vagy fel kell főzni?
2013. aug. 30. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
paradicsomléből nem lehet sűrű ketchup-ot készíteni
2013. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

most találtam,itt is p.léből készítik

2013. aug. 30. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer készítettem, friss paradicsomból, de hát átpaszírozva az is paradicsom lé volt ugye... Nem emlékszem a pontos receptre de tudom hogy kevés hagymát fokhagymát kellett bele tenni, sót cukrot ( amit lehet neked már nem is kell beletenni mert gondolom készre van ízesítve).Fűszerként nagyon érdekesen curryt is és fahéjat is kellett tenni bele, de ettől elment az íze valami grillszósz felé...nem volt rossz ám, csak nem ketchup íze volt. Sokáig kellett főzni, amíg elfőtte a sok vizet és besűrűsödött.Én nem győztem kivárni, ls bolti sűrített paradicsomot raktam bele. :) Receptet nem tudok pontosabban de gondoltam a tapasztalataim hátha segítségedre lesznek. :)
2013. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,igen,sokat segítettél!! :))
2013. aug. 31. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!