Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a titka annak, hogy lekvárf...

Mi a titka annak, hogy lekvárfőzés után a lekvár megtartsa a színét?

Figyelt kérdés

Egészen konkrétan én eperlekvárral jártam így: egy idő után megbarnul a lekvár, és ezt szeretném elkerülni. van ennek valami módja, valami kis konyhai trükk? :)

előre is köszönöm a segítséget! :)



2013. aug. 30. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az eper ar hónap után elveszti a szinét, ez a normális. De hogy szép maradjon, én szoktam beletenni kevés ribizlilevet, az ugyanis tartja a szinét. Így az epetlekvár is szép marad és a kevés ribizli nem vehetö észre az ízén.


Vagy másik megoldás, de elég sok plussz munka meg energia: az epret kisebb adagokban - 1-2 üvegnyi - lefagyasztod, és mindig csak annyit fözöl meg lekvárnak, amennyi pár héten belül elfogy, mielött megbarnulna.

2013. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eper már hónap után elveszti a szinét, ez a normális. De hogy szép maradjon, én szoktam beletenni kevés ribizlilevet, az ugyanis tartja a szinét. Így az eperlekvár is szép marad és a kevés ribizli nem vehetö észre az ízén.


Vagy másik megoldás, de elég sok plussz munka meg energia: az epret kisebb adagokban - 1-2 üvegnyi - lefagyasztod, és mindig csak annyit fözöl meg lekvárnak, amennyi pár héten belül elfogy, mielött megbarnulna.

2013. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! azthiszem az első megoldást fogom választani :)
2013. aug. 31. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2013. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!