Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült csirke comb átalakitása...

Sült csirke comb átalakitása új kajának?

Figyelt kérdés

Szombati vendégségböl maradt tegnap még ettünk : de ma már a gyerekek sem akarnak enni belőle..

6db combom van..


2013. szept. 2. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van valami különleges fűszerezése? Ha nem, akkor szedd le a húst a csontról, vágd kisebb darabokra, és tehetsz rá egy pici gyros-fűszert pl., amivel átpirítod egy serpenyőben, és esztek gyrost vagy gyros tálat, vagy pedig önts rá egy kevés paradicsom-szószt, fűszerezd bazsalikommal, egy kis sóval, öntsd fel egy pici vízzel, esetleg párolhatsz mellé gombát is apróra vágva, és ez a fűszeres-paradicsomos-húsos-gombás szósz jó rizzsel, krokettel, tésztával, vagy tortillába töltve is, zöldségekkel, salátával.
2013. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy salátát.


Amit én szoktam maradék húsból:


1 kínai kel, 1 vöröskáposzta, (ha valamelyik nincs akkor helyette jégsaláta, de úgy nem az igazi)3-4 paradicsom, 1 kigyóuborka, 1 citrom. Ezeket aprítsd fel és tedd egy tálba. A citrom felét úgy vágd fel, hogy a héj is rajta maradjon. Keverj össze 1 túrót kb. 10 dkg feta sajttal és egy jó marék metélőhagymával. Ezt halmozd a salátára, de akár bele is keverheted. Szórd rá vagy keverd bele az összevágott husit.


A másik ötlet kockázd össze a husit keverd bele tejfölbe, tegyél bele hagymát, párolt gombát, párolt zöldséget, fűszereket, úgy hogy kellemes íze legyen.


Süs sós palacsintát keverd bele a husis masszát. Akár így is ehetitek, vagy tedd be egy jénaiba önts rá még egy kis tejfölt, szórd meg sajttal és tedd a sütöbe amíg picit megpirul a teteje

2013. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

csinálj belőle húspástétomot. kicsontozod, ledarálod, fűszerezed, ha még kell sóval borssal, egy kis puha vaj, vagy csirkezsír is mehet bele. a hús után darálj még bele 2-3 keménytojást is. reszelj bele egy közepes vöröshagymát , majd mustárral, tejföllel lazítsd, hogy kellemes állagú, és pikáns ízű legyen.

akár egy cseppnyi pirospaprika is mehet bele, ha kicsi színt is akarsz neki.

nagyon finom, este pirítósra kenve, paprikával, paradicsommal biztosan el fog fogyni.

de fagyasztható is, ha túl sok lenne. máskor kiengedve is tökéletes húskrém.

2013. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
óóóó gyros tál, nyammi
2013. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rizses húst, esetleg pásztortarhonyát is csinálhatsz belőle.
2013. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm !!!

Gyros lesz belőle : veszek pitát az arabnál ,meg veszek zöldségeket hozzá.

2013. szept. 2. 10:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj akkor egy jó kis öntetet hozzá, mert így a husi száraz tud lenni kicsit. Pl. egy doboz tejfölbe reszelsz egy kis fokhagymát, egy kis citromlevet nyomsz rá, só, bors, és zöldfűszer ízlés szerint. Én jó csípős szószt is szoktam csinálni hozzá, mert nagyon szeretem a csípőset :) Szinte minden maradék felhasználható valahogyan máshogyan is, így kidobni nem kell, csak átalakítani, és mégis újat eszik a család.

Jó étvágyat hozzá!

2013. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!