Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Két ember egy hónapban minimum...

Két ember egy hónapban minimum mennyi pénzt "eszik meg"? Ld. Kifejtésben.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott. Huszonéves egyetemisták vagyunk, kb. 10 ezer forintunk van erre a hónapra étkezésre.

Mindenféle segítség érdekel! Hol lehet budapesten a legolcsóbban vásárolni ? (ahol erzsébet utit is elfogadnak)


mik azok a húsok,amiket változatosan el lehet készíteni,és olcsók? mely zöldségek számítanak olcsónak mostanság?


egyáltalán, szerintetek ki lehet hozni ennyi pénzből egy havi kaját?


Köszi!



#olcsó #egy havi étel
2013. szept. 5. 23:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Tescoban viszonylag olcsón kapsz száraztésztát, tarhonyát, igaz, hogy nem az első osztályú, de "has telik vele"!


Veszel egy fej fehér-káposztát, mi kockára vágjuk (először felszeljük vékonyra, majd keresztbe daraboljuk, hogy kis kockák legyenek belőle) megdinszteljük: kevés zsíron átforgatva sóval-borssal földő alatt puhára.

Az egyik felét elhasználhatjátok káposztás cvekedlinek = káposztás tésztának.


A másik felével megtöltöd a palacsintát, félbehajtod és ismét félbe (=összességébe negyedrészt), akár így is nagyon laktató, de ha gondolod, bepanírozod és kirántod. Tört-krumpli körettel, paradicsom-salátával fejedelmi menü és olyan laktatós, hogy no. Nekem nagyon bejött!


Kettőtöknek fél liter tejből + 1 tojásból kb. 8-10 db. palacsinta összejön, és ezzel a párolt káposztával töltve igen laktatós = 2 db után dugig voltam vele!

2013. szept. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

21-es vagyok!

Bocsi Tescot írtam, pedig 100-ast akartam. Persze lehet, hogy a tescoban is olcsó, de oda nem járok, nem tudom. Érdemes szétnézni ott is, de a 100-as boltokban valóban olcsók a száraztészták.

A 100-asban egyébként olcsó a liszt, a kávé, (a rizst érdemesebb összehasonlítani) az üveges lekvárok, az olajos halak

Ott kell a tisztálkodó szereket, súroló-mosogató szereket, a WC-papírt, papírzsepit, desodort, mosóport és öblítőt is vásárolni!!!!

2013. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
ha esetleg van spar a közeletekben, zárás előtti 1 órában féláron van a pékárú (nálunk még a zsömle is), illetve van ahol a csomagolatlan kenyér is. semmi bajuk nincs, csak sokkal olcsóbbak!
2013. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Kajaötletem már nincs, viszont én néhány dolgot másként csinálnék.

Ha már ennyi pénzből vennék paradicsomot, akkor nem raknám bele a pörköltbe, vagy nem készíteném el salátának ebéd mellé, hanem inkább megtartanám vajas/zsíroskenyér mellé, hogy ezeket ne üresen egyem, az előzőekből pedig mellőzhető.

Palacsintát nem tejjel készíteném, hanem vízzel. Sima csapvízzel is meg lehet sütni, és már marad majd fél kiló kenyérre valótok. Legfeljebb rakjál a tésztájába egy kis olvasztott margarint, hogy ne legyen annyira vékony a tésztája.

Ilyen megszorító intézkedéseket igénylő időben én a tartárt is mellőzném. Valóban nem drága, de amiből elkészíted, abból veszel reggelire legalább egy zsemlét, megkened, és már megvan még egy reggelid, a tartár pedig nem laktat, csak plusz ízt ad.

A lencsefőzelék is olcsó. Én rizst rizzsel ennék. Az az, ami olcsó, és mellette laktat is. Mert bár a tészta is olcsó, de az hosszú távon nem laktat, csak telít hirtelen.

Pizzát is süthettek. Abba is csak liszt, víz, cukor, és egy zacskós, vagy fél zacskó élesztő kell. Meg lehet kenni azt is mustárral, ha van otthon, majonézzel, margarinnal, épp ami otthon van, hogy ne költsetek még annak is az alapjára, rá pedig lehet tenni a legolcsóbb virsliből, fagyasztott mexikói zöldköretből. Ebből egy kiló 350-400ft, és legalább többféle zöldségféle, tehát vitamin van benne. Ha ez van ,akkor már mexikói rizst is készíthetsz, ez is olcsón kijön, és van benne vitamin, és laktat is.

2013. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Na, ma este voltam az intersparban, féláron 1 kg félbarna kenyér 100 forint!!!
2013. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a privátokat is, iszonyat sokat segítetek. :)
2013. szept. 9. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!