Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors, finom reggelire ötletek?

Gyors, finom reggelire ötletek?

Figyelt kérdés

Páromnak szoktam készíteni reggelit mikor nálam van, minden féle finomsággal kényeztetem, de sajnos már kifogytam a "jól bevált", gyors receptekből, és szükségem lenne néhány új, gyors reggeli receptre! Olyanokra, amiket max 30-45p alatt elkészítek, amíg alszik, hogy meglephessem! : ) Esetleg ötletes saláta recepteket is várok, mert szereti a különböző salikat! Ha ez segít, fiú vagyok, picit ügyetlenebb mint a nők, de jól kiismerem magam a konyhában! : )


Válaszokat előre is köszi!

21/F



2013. okt. 8. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld ujjacska! : )

Várom még a további válaszokat!

2013. okt. 8. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt előző este csak bekeverd beteszed hűtöbe másnap csak kiflit gyártasz belőle . ha akarod tehetsz bele virslit ,vagy bármit . Ezt atésztát 1óra múlva is használhatod de ,1éjszakát is állhat a hütőbe.

Tészta:

25 dkg liszt,

10 dkg vaj,

2 csapott evőkanál porcukor,

2 dkg élesztő,

2 dl tej,

20 dkg füstölt sajt (Karaván),

1 tojás, + 1 db, amit a sütés előtt kell a tetejére kenni,


A sajtot le kell reszelni. A vajat felolvasztjuk, az élesztőt megfuttatjuk a tejben. Az összes összetevőt összekeverve (1 tojást, a reszelt sajtot, és az élesztőt is) lágy tésztát készítünk. A tésztát 1 órára hűtőbe tesszük, ahol kétszeresére dagad.

2013. okt. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ehhez már most vannak variációim! : )

Neked is megy a zöld!

2013. okt. 8. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

toast kenyereket megkensz finom mákrémmel, rá egy szelet lapka sajt. jól összenyomod, majd átlósan elvágod.

felversz pár tojást és a háromszögeket megforgatod benne,

vagyis egy bundáskenyeret sütsz belőle. egyszerű, nagyon finom.

2013. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mirelit leves tészta is sokat segíthet neked. édesen- sósan is készíthetsz fél óra alatt belőle bármit. csak este le kell venned a fagyóból.

mi nagyon szeretjük a szezámmagos virslit batyukat pl.

a tésztát kinyújtjuk, majd széles csíkokra vágjuk, amikből háromszögeket szabunk.

a háromszög csúcsa felfelé áll. megkenjük mustárral és beleteszünk fél virslit. két oldalt behajtjuk a tésztát a szemben lévő csúcsát ráhajtjuk. lekenjük felvert tojással, megszórjuk szezámmal, vagy reszelt sajttal.

forró sütőben kb 20-25 perc alatt megsül.

A maradékot pár percre mikrózva újra frissé tehetjük. ( pl tízóraira, uzsonnára )

2013. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A parom idonkent engem is meglep,ilyeneket kapok: amerikai palcsinta, goffri, tojasrantotta friss zoldseggel es piritott toasttal,amit kiszur szivecske alakura, szendvicssutos melegszendvics friss zoldsegekkel, es ujevkor kaptam egy arcot: zsomlet felbevagott, megkente margarinnal, ket szelet fott tojas volt a szem, virslicsik a mosolygos szaj, bebiparadicsom az orr es paprikacsikok a haj:) olyan cuki volt:)))
2013. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek, jobbnál jobb ötleteket írtatok! : ) Természetesen mindenkinek ment a kis zöld!
2013. okt. 9. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!