Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Majonézt érdemes házilag...

Majonézt érdemes házilag csinálni, vagy vegyem meg inkább a boltban? (félek a szalmonellától) Melyik olcsóbb?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a bolti olcsóbb, ugyanis a tojás marha drága. Bár a házi lehet, hogy finomabb :)
2013. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem pepecselnék ilyenekkel, főleg hogy sosem lesz olyan íze, mint a boltinak. lehet hogy egészségesebb, de ha a boltihoz vagy szokva akkor az lesz a "megszokottabb, ezáltal a finomabb is".
2013. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megtanulod elkészíteni, a házi sokkal finomabb. :)


Na meg olcsóbbra ki is jön, akármilyen drága is a tojás... egyetlen hátránya, hogy mivel nincs benne tartósítószer, a házi rövidebb ideig áll el.


Ha csak a szalmonellától való félelem tart vissza, akkor amit érdemes tudnod:


- A jó minőségű bolti majonézek is tojásból készülnek. :)

- A rossz minőségűekben meg annyi adalékanyag van, meg műbigyó, amitől sokkal jobban tartok, mint egy esetleg - de elkerülhető - szalmonella fertőzéstől.

- A tyúktojásban nincs szalmonella! A héján van, ami feltöréskor kerül bele. Ez neomagnol oldattal fertőtleníthető. Illetve a nagy konyhákon 2%-on hypo oldatos fertőtlenítés van előírva 5-10 perces behatási idővel.

2013. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokkal olcsóbb és sokkal finomabb a házi! Mondjuk én is tartok itthon boltit, mert egy szendvicshez nem fogok elkészíteni egy adagot, mert ránk romlana, de ha francia salátát, burgonya salátát készítek akkor a turmixos majonézt készítem.Ez nem a hagyományos de nagyon finom, és gyors!

http://www.youtube.com/watch?v=_Z_b9CNW7wY&feature=player_de..


De van itt egy másik nem igazi majonéz recept, ha félsz a nyers tojástól ezt neked találták ki.Én még nem próbáltam, de ha te kipróbálod, örülnék ha megírnád milyen. :)

[link]

2013. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En a boltira szavazok,azzal nem lehet melle loni,.biztos finom,semmi macera vagy fertozes veszely. Jo minosegut vegyel az a lenyeg. Egyatalan nem biztos,hogy finomabb a majonez,csak azert mert otthoni.
2013. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig van bolti (Heinz, igaz drága de finom), de van amikor épp inkább házit ennénk akkor megcsinálom. Attól függ, hogy melyikhez van kedvünk.


Hamar megvan. Mivel mi drága majonézt szoktunk venni, így nekünk sokkal olcsóbbra jön ki a házi.


Használj friss tojást és mosd meg a héjját.

2013. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!