Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitöl függ, hogy a képviselő...

Mitöl függ, hogy a képviselő fánk tésztája milyen magasra nő meg a sütöben?

Figyelt kérdés

Van valami trükk ,hogy ne csak széles hanem kicsit magas is legyen ??

Nekem mindig szép széles lesz ,de csak 3cm magasra nő meg ..


2013. okt. 28. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Na most remélem nem vezetlek félre, anyósom Horváth Ilona: szakácskönyv című könyvből készíti mindig a képviselő fánkot. 20dkg liszt, 10dkg zsír, 5 egész tojás, 2dl forró víz, csipet só.

[link] (ez nagyjából a recept, de ha meg van a könyv, vagy jársz könyvtárba abban eltudod olvasni, elég hosszú azért nem írom le) Anyósomnak mindig szép magas lesz és jó sok töltelék fér bele. Egyszer én is csináltam és nekem is szép lett. Ami még fontos lehet, hogy próbáld ki nagymama lisztjéből mert ég és föld olyan lisztből sütni mint a sima lisztből.

2013. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Nagyi Titka liszt tényleg jó. És ne nyitogasd leselkedni a sütőajtót.
2013. okt. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. rendes, jó liszt kell hozzá


2. alaposan ki kell a tésztát keverni


3. a tésztát sütés elött formázva fél óráig pihentetni kell


4. nagyon forró sütöbe kell tenni (és lehetöleg egy külön edényben vizet is tenni, hogy elég gözös legyen


5. a sütési idö alatt (kb 15-20 perc) nem szaban kiniytni a sütöt.

2013. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!