Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szükségem lenne tejberizs...

Szükségem lenne tejberizs receptre! Ki, hogy csinálja otthon? érdekelnek a házi praktikák.

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Nekem általában 1 bögre rizs, 1 bögre víz, 1 bögre tej a kezdés. Picit megsózom, teszek bele fahéjrudat, mazsolát, néha szegfűszeget is. Ezt elkezdem állandó kevergetés mellett főzni, és amikor elfő róla a víz, akkor elkezdek hozzá tejet adagolni, egyszerre kb. 1 csészényit. Amikor azt is beszívta, akkor még öntök rá tejet, és így tovább, amíg meg nem puhul a rizs, és tejberizs állaga nem lesz.(Általában 1 liter tej fogy el összesen).

Nekem szinte mindig pontosan 40 perc kell az elkészítéséhez, addig viszont ott állok felette és kavargatom. Amikor leveszem a tűzről, akkor adok hozzá cukrot, esetleg vaníliáscukrot.

Próbáld ki, biztosan jól fog sikerülni! :)

2009. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
huuuhh, én sokkal egyszerűbben csinálom, egyszerűen felteszem forrni a tejet, és ha felforr, bele a rizst, cukrot ízlés szerint. gyakran kevergetem, amíg megfő.
2009. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

nekem így lesz mindig tökéletes: egy (amc) edénybe beleöntöm:

1 liter tej, 3 dl rizs, 3 dl víz, 8 ek. cukor, csipet só.

Nagy lángra teszem 7 percig, nálam ekkor forr fel, utána még kis lángon 20 percig, utána elzárom és hagyom befedve még fél óráig, utána kistányérokra szedem.

(Egyszer kimértem, lemértem mindent, mert már utáltam, hogy hol sikerült, hol nem és mindig minden kifutott)

2009. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én gyorsrizsből(barna tasakos) csinálom.2 zacsihoz Kb.3/4 l tej és min.1 bögre víz,de van,hogy a végén kell még bele tej.Én érzésre csinálom.Amúgy vaniliás cukrot és citromhéjjat (reszelve)szoktam még bele tenni és egy csipet sót.
2009. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vaníliás-cukros tejben megfőzöm a rizst. Rumba áztatott mazsolát szórok bele. Amíg a rizs fő, felverem pár tojás fehérjét cukorral, pár csepp citromlével kemény habbá. Ezt akkor keverem a rizsbe, amikor elzárom a tüzet. Óvatosan összeforgatom,lefedem. Így a tojáshab is megfő a gőzben.

A tojások sárgáját kikeverem sok kakaóporral, cukorral. A tányérra szedett tejberizsre csorgatom.Ízlés szerint egy kevés(vagy sok) rum is mehet a csokis tojáskrémbe.

2009. nov. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy vált be, hogy a rizshez összesen 2,5-3-szoros mennyiségű folyadékot (ebből másfélszeres víz, többi tej) adok. Kezdem a 1,5-szeres mennyiségű vízzel és csipet sóval. Amikor az kezd eltűnni, hozzáöntöm a cukros tejet, felforralom, forrás után hagyom kb.10 percig főni, utána elzárom és meleg helyen (pl.sütőben, vagy egyszerűen konyharuhába tekerve) lefedve, néha-néha megkeverve pihentetem kb.20-25 percet.
2009. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Köszi
2017. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Köszi kedves 3. A te recepted alapján csinálom és tökéletes! Mindig keresem a receptedet mikor tejberizst akarok csinálni, sokszor alig találom meg. Na de mostmár meglesz. 😊
2017. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!