Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tatar beefsteakbe minek...

Tatar beefsteakbe minek tojás? Illetve hány napig tárolhatom hűtőben elkeszitve? (Tojás nélkül )

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem h tatar beefsteakbe tulajdonkeppen minek tojas ? Csak az allaga miatt vagy van vmi "szerepe" is ? Ma elkeszitettem de tojast nem raktan bele es ha nem feltetlen szukseges ezutan se tennek bele. Plusz minden alkalommal mikor eszek belole levakuumozom mielott visszateszem a hutobe. Hany napig tarolhatom igy elkeszitve ?

2013. nov. 26. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Krémesebb lesz tőle, tehát az állagán javít. Nyilván az ízéhez nem tesz hozzá sokat a nyers tojás. Ennélfogva akár ki is hagyhatod belőle, ha szeretnéd. Persze így már nem nevezném eredeti nevén, inkább marhahúskrémnek, mondjuk.


Nyers hús, tehát én 3 napnál tovább semmiképp nem tárolnám. De érdemes aznap megenni. Mi lefagyasztjuk, ha többet csináltunk. Adagonként, így mindig csak annyit olvasztunk fel, amennyi egy étkezésre elfogy.

2013. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 doboszoli ***** válasza:

Igen szeretjük, ezért nagyobb adag szokott készülni, mint ami egyszerre elfogy, emiatt a tojást kihagyom belőle.

A hűtőben 2-3 napig rájárunk, még nem volt probléma.

Ennél az ételnél a fagyasztást kerülném, mert a fagyasztóból kivett nyers ételt ajánlatos hőkezelni. A fagyos helyen kordában tartott bacik, felolvasztás után elkezdenek rettenetesen szaporodni. (emiatt nem fagyasztunk vissza semmit)

Persze nem "garantált" a fertőzés, de jobb a békesség.

2013. nov. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam tojást beletenni és max 2 nap alatt megesszük.
2013. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Attol, hogy egy olyan osszetevot amit nem kedvelek ( raadadul az izehez sem segit hozza) kihagyok, atttol a beafsteak még beafsteak szerintem :D

Tehat akkor azt mondjatok, tojas nelkul, vakuumozva is csak 2-3 napig tarolhatom ? Igyekszem megenni, de 1 kg , es kb egyedul vagyok ra, mert a tobbiek csak csipegetnek. Na mindegy, koszi a valaszokat, egyebkent az allaga tojas nelkul is kremes, es naaagyon finom *.*

2013. nov. 27. 08:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy kg az tényleg sok. Ha már ráunsz, akkor esetleg süss belőle pár huspogácsát, amolyan hamburger szerüt. Az megint eláll egy darabig, vagy azt le is fagyaszthatod.
2013. nov. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha jó ízű nem kell bele a tojás. Mi is olyan 3 napig tartjuk a hűtőben.


Múltkor több mint a fele megmaradt, lefasztaottam de mikor kivettem, nem tetszett az állaga, úgyhogy a kukában végezte.

2013. nov. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A töltött káposztából is ki lehet hagyni a káposztát, de utána mégsem nevezném nyugodt szívvel töltött káposztának. Csak ennyi a különbség. Ha egy ételből kihagysz dolgokat, akkor azt utána általában nem hívjuk eredeti nevén.


A fagyasztást követően nem kezdenek el gyorsabban szaporodni a bacik, a visszafagyasztást más okból nem alkalmazzuk. A fagyasztásnak az állagán sem kéne változtatnia, hiszen ugyanúgy fagyasztunk bármi mást is, és amikor kiolvasztjuk ugyanolyan az állaga mint előtte.


De egyébként sok éve fagyasztjuk, és még soha nem tapasztaltunk semmilyen negatívumot ezzel kapcsolatban. De meg lehet sütni melegszendvicsként is, kenyérre rá, és sütőben megsütni. Mi egyszerre másfél-két kilót szoktunk csinálni.

2013. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tojas allergiam van , de a beefsteaket imadom. Ez a toltott kaposztas pelda azert elegge tavol all atto, hogy egy ugymond szamomra nem tetszetos dolgot kihagyok a kajabol .. inkab azt mondanam, hogy a zoldseg levesbol kihagyom . Feher repat mert nem szeretem de az attol meg zoldseg leves.

Na mindegy, nem akarok vitazni :)


Koszi a valaszokat !

2013. nov. 27. 15:20
 9/10 doboszoli ***** válasza:

" a fagyasztást követően nem kezdenek.."

De! Kezdenek! Hatványozottan.

2013. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdenek, csak nem hatványozottan.
2013. nov. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!