Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék mesefigurás tortát...

Szeretnék mesefigurás tortát készíteni kislányomnak, de nem találtam recepteket, Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Mindenütt lehet kapni aranyos marcipán-figurákat : vegyél készen ilyeneket, ezeket aztán bármilyen tortára rá lehet tenni!
2009. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár nem tudom mennyire macerásra gondoltál,de találtam egy nagyon jó receptet.

[link]

Elég bíbelődösnek látszik,de az végeredmény...:D

2009. nov. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van egy pár jó és ez a Barbie-s talán könnyebb is.

[link]

2009. nov. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a torta formáját akarod valamelyik mese figura alakúra sütni,akkor süss egy nagyobb tepsiben piskótát.A figurát rajzold ki papírból,és a minta alapján éles késsel vágd ki a mintát,és töltsd meg valamilyen krémmel.a darabokat is azzal raaszthatod össze.

Ha viszont a tetejére akarsz ilyen mintákat tenni,akkor csináld marcipánból.

egyenlő mennyiségű cukrot és fehér ( héj nélküli) mandulát darálj nagyon finomra( Én a mákdarálóban szoktam)Gyúrd össze annyi tojásfehérjével,hogy összeálljon.Ha véletlenül sok fehérjét teszel hozzá,akkor tegyél bele porcukrot.Vedd adagokra,és ételfestékkel gyúrd újra össze,így több színű marcipánt kapsz.

Kinyujtani két folcpak között tudod,olyan vékonyra,ahogy akarod.

A figurákat elkészítheted úgy is,hogy papirforma alapján kivágod a megfelelő figurára,vagy kis golyókat formálva alakítod ki őket.Szemet-szájat csinálhatsz cukorgyöngyökből,csokiból,cukormázból stb.

A díszeket elkészítheted nyugodtan már napokkal előbb.Ha egy tálcán hagyod,akkor megszáradnak,de ha a hűtőbe teszed,egy fóliával letakarva,akkor frissek maradnak.

A marcipánmassza fóliában nagyon sokáig eláll,ha véletlen megkeményedik,akkor használatkor kiskanálnyi tojásfehérjével át kell gyúrni,és újra formázható lesz.

Nekem vannak olyan sütőformácskáim,melyek állatfigurák stb.ezeket be kell szórni porcukorral,a marcipánt belenyomkodni, kiborítani és ezeket is lehet bárhogy díszíteni.

Remélem,hogy tudtam segíteni.

2009. nov. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a kislányomnak holnap ezt csinálom meg:

[link]

De van itt még egy jó pár ötlet....

2009. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.Nagyon jók!

Esetleg,ha valakinek még van receptje,szívesen várom.

2009. nov. 24. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
kingacsodatortaja.blogspot.com
2009. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2009. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! a hello kittys forma nem túl bonyolult, ha beírod a keresőbe, hogy Hello Kittys torta, feldob egy csomót.

üdv.

2009. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!