Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány éves korotokban kezdtetek...

Hány éves korotokban kezdtetek el főzni? Rendszeresen főztök? Heti kb hány alkalommal?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Mindig is szabadjára voltam fogva, a mai napig, jó kapcsolatban vagyok a szüleimmel. Mindig is hagytak kibontakozni kb. 11 évesen kezdtem a konyhában kisebb dolgokat sütni-főzni. 5 év alatt kijelenthetem hogy megtanultam főzni. ÉS TI? HOGY KEZDTÉTEK? :)
2009. nov. 21. 17:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves voltam, amikor minden hétköznap én föztem az ebédet magamnak meg a testvéreimnek - mivel anyukám dolgozott, a napközis nem tetszett, ezért azt mondta, hogy akkor csináljam saját magam, ha senki föztje nem jó nekem. (Szerintem igen jó módszer a gyereket leszoktatni a válogatásról!)

Eleinte voltak nem egész tökéletes ebédek, de hamar belejöttem, és az egyik hobbym azóta is a fözés, pedig elmúltam 50 éves, és minden nap fözök még most is.

2009. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A nagymamám is hasonló képpen kezdte mint te/ön. Lassan 20 éve szakács Pécsen! :-)
2009. nov. 21. 18:03
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nyugodtan tegezz.

Ezek szerint az ilyen radikális módszer hasznos ötlet, ha neki se ment el a kedve töle!

Egyébként nekem akkor is tetszett, hogy valamit csimálok és lesz egy kézzel fogható eredménye, nem is szólva arró, hogy az iskolában a többiek csak csodálkoztak, meg irigykedtek, hogy ezt is tudom.

2009. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy 10-11 éves korom körül kezdtem főzni egyszerűbb dolgokat. Mára már ott tartok, hogy van, amikor én főzök meg mindent szülinapokkor. Pl. mikor anyukám szülinapját tartjuk.


23/L

2009. nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

45 kg vagyok. Ennek az a titka hogy nem tudok főzni:D

Nincs is kedvem hozzá, és nekem nem is elég részletes a szakácskönyv ahhoz hogy bármit is meg tudjak csinálni. Persze a kínai levest, meg tésztákat ki tudom főzni. Kenyeret is jól vajazok. De ennyi a tudásom 25 évesen.

2009. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, már 4 évesen volt köténykém és saját nyújtófám otthon is, és Nagyiéknál is. :) 11 éves korom óta teljesen egyedül képes vagyok főzni, ma már ott tartok, hogy a legbonyolultabb dolgokat is megfőzöm, megsütöm.

20/L

2009. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éves korom ota fözök,vagyis azota màr 6 éve,de nem tudok jol ,finoman fözni.Ami sikerül az a pörkölt,husleves,meg a tölött kàposzta,fasirt,de egy jo fözelék,vagy rakott hus,satöbbi...sose jön össze...

Nem az én vilàgom sajnos.Naponta fözök egyébként.

2009. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát már általános alsó tagozatosként elkezdett anyukám engem meg tesómat tanítani főzni hétvégente és nyáron,14 éves koromban meghalt sajnos, és rám szakadt a háztartás,de addigra egyszerűbb ételeket már tudtam főzni,a többit szakácskönyvből tanultam meg.
2009. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindkét szülőm vendéglátós, ezért elég hamar megtanultam főzni. Már egészen piciként 4-5 évesen saját fakanalam, fazekam volt, akkor persze még nem főztem, de sütni mindig úgy sütöttem, hogy a készre gyúrt tésztából anya adott egy darabot, amit én még gyúrkáltam egy kicsit, majd azt is betettük a tepsibe. Az első önálló kajámat 11 évesen főztem, zöldséglevest, és hát elfelejtettem megpucolni a répát a nagy izgalom miatt, hogy jaj most én egyedül főzök, és úgy ahogy volt beleaprítottam a levesbe. De mind elfogyott egy szálig, anyuék csak egy kicsit köpködték a földet evés közben.
2009. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21 évesen albérletbe mentem ott egy kicsit főzőcskéztem, de nem vittem túlzásba. Most 30 vagyok és pár hónap múlva átköltözünk a saját házunkba. Na azt már várom hogy ott főzőcskézhessek :)
2009. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!