Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik olyan edény, amiben...

Létezik olyan edény, amiben forralás közben nem kap le a tej?

Figyelt kérdés
Teflonra vagy kerámia bevonatosra gondoltam esetleg, vagy azokban is ugyanúgy folyamatos kevergetés mellett lehet csak tejet forralni?
2013. dec. 9. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inox duplaaljúban forralom, persze nem nagy lángon, csak csendesen. előtte mindig kiöblítem hidegvízzel.

Soha nem ragadt még le, és nem állok mellette.

2013. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na olyanom van is itthon, igaz, hogy nagy lábas... de azért megpróbálom abban forralni. Köszi! :)
2013. dec. 9. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, létezik! Tejforralónak hívják.

[link]

Dupla falú, a két fala közé vizet kell tölteni, és egy szelepen keresztül sípol, ha felforrt a falában a víz.

2013. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni forralóbetétet is. Láttam már ilyen vásárban, nálunk falun szoktak jönni vásárosok, mindenféle háztartási dolgot árulnak, de városban is szoktak lenni ilyen vásárok, illetve konyhafelszerelés boltban is lehet biztos kapni. Ez egy kb 8 cm átmérőjű fém karika, amit a forraló edényed aljára beleteszel, és már forralhatod is a tejet. Bármilyen edénybe jó. Amikor felforr a tej, akkor bugyborékol, és soha nem fut ki, mert ez a forralóbetét megakadályozza. Én a legnagyobb lángon szoktam forralni, még soha nem égett le és nem is futott ki, és a legjobb, hogy kocog a fém az edény aljához, amikor felforrt a tej és bugyog, tehát másik szobából is meghallod! Szerintem egyszerűbb is, meg olcsóbb is ilyent venni, mint újabb és újabb edényeket.
2013. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!