Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy csomó fagyasztott...

Van egy csomó fagyasztott gyümölcsöm, (alma körte barack málna). Milyen finomságot csinálhatnék belőlük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:

én amikor szülinapi tortát csináltatok (feketeerdő) mindig a fagyasztott gyümit adom alapanyagnak. isteni zselészerű tölteléket ad. most viszont van kb 6 kg fagyasztott málna, eper, szeder keverékem, dzsemmet csinálog belőle.

volt amikor gyümilevest készítettem, volt amikor mézzel és joghurttal keverve ettük.

Eperke

2009. nov. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én valami finom,és egyszerű sütire gondolok. A páromat szeretném meglepni. Kerestem,a neten is de nem igazán tudok választani. Talán van még szilvám,eprem és meggy vagy cseresznye is.
2009. nov. 24. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Van gyümölcstortaformád? vagy kapcsos tortaformád?Ha igen írok Neked nagyon egyszerű gyümitorta receptet.
2009. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen van tortaformám,köszi.
2009. nov. 24. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,akkor írom.

14 dkg liszt

14 dkg cukor

2 tojás

fél dl olaj

fél dl forró víz

egy pup.teáskanál sütőpor


a tojásokat szétválasztod,a sárgákat a cukorral habosra kevered.bele az olaj, a meleg víz, a sütőporos liszt.

fehérjéket pár csepp citromlével /ecettel/ keményre vered

óvatosan összekevered a lisztes cuccal.

ha gyüm.tortaformát használsz, alaposan zsírozd ki minden

bordáját,szórj bele egy kis lisztet és a liszt is érjen

mindenhova. a domború részre öntsd, majd szépen elterül

előmelegített sütőbe kb. 15 perc.tűpróba!

vékonyan vajazz meg egy lapos tálat.kiveszed a kész piskótat, raborítod a tálat és hirtelen fordítsd meg.

vizezz be egy konyharuhát, jó lutykos legyen,takard le

a tortaformát, hadd gőzölögjön.közben mondjuk egy kés

nyelével ütögesd, és kis idő múlva óvatosan emeld le.

elvileg szépen el kell válnia a tésztától.

3 dl tejben főzz egy akármilyen pudingot /én vaniliásat

szoktam / a piskóta mélyedésébe öntsd bele, rakd ki bármilyen gyümivel, szépen a gyümölcs adta forma lehetősége szerint.

Kissé bele kell nyomkodni a gyümiket,tetejére szines vagy

színtelen tortazselé előírás szerint.

Ha kihűlt máris fogyasztható.Dekoratív,olcsó, gyors és

finom.

Kapcsos formában is lehet,akkor sütőpapir kell a tészta alá, és ha már a zselé is megszilárdult akkor csúsztatjuk

tálra.

sok sikert a sütéshez !

Üdv.eric

2009. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!