Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van tippetek hogy hogyan nem...

Durán 23 kérdése:

Van tippetek hogy hogyan nem égne oda a kaja a gáztűzhelyben?

Figyelt kérdés
Cserép tippet kaptunk de azt nem tudtam beszerezni. Állítólag egy tepsi is jó hő elnyelő, ha azt rakjuk alulra és fölé azt a tepsit amiben a sütnivaló van. Igaz ez? Ti milyen módszert ajánlanátok?

2013. dec. 18. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A jól működő gáztűzhelyben nem ég le semmi, ha kellő folyadékot teszel az étel alá!

Igyis ,ha odaég meg kell javíttatni, más megoldás sajnos nem vállt be nálunk.

2013. dec. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha azt a rácsot, amire a tepsit rakod, több sorral betekered alufóliába, az is felfogja a hő jó részét.


Egyébként kertes házaknál bontott, törött cserép szokott lenni az udvar mélyén valahol összerakva. Csak fel kell hajtani egy ilyen házat, egész biztosan adnak 1-2 db-ot. Hazaviszed, megmosod, betekered az alufóliába, és már konyhakész is.

2013. dec. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es!

Megmondanád, hogy a kérdező hova is rakjon kellő folyadékot ha pl. piskótát süt??????

2013. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, hogy alufóliát teszek a rácsra és arra jön a tepsi. Ki kell tapasztalni, így általában tovább kell sütnöm és én ha egynél több réteget teszek, akkor meg az istenért sem akar megsülni. Tehát tényleg igaz, hogy minden sütő más, de ez általában bejön.
2013. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Örülök a" nagyonokos" lepontozóknak!

Én azt írtam , hogy nálunk nem vált be az előttem elírók tippjei! KIPRÓBÁLTAM!!!!!! Szerintem világos amit írtam!

2013. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocs, valóban a sütemények alá nem lehet folyadékot tenni!
2013. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg a cserép a jó megoldás, az eléggé szigetel... Ha kiírod a város nevét, akkor lehet, hogy valaki tud adni neked 1-2 db-ot :) Van itt segítőkész ember épp elég :)


Bár azzal számolni kell, hogy utána picit "lassabban" fog sütni (én legalábbis így jártam..., de kezelhető volt a helyzet).

2013. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zgyzgy ***** válasza:

Nekem egy lángelosztó alumínium tepsi van alul.

A cserép is jó lehet, csak akkor jóval hosszabb lesz a sütési idő.

2013. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a rács alatt van a gáztűzhely nagy tepsije, fölé, a rácsra teszem a másik tepsit, ammiben sütök, így nem ég el az alja.
2013. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Cserepet használtunk, mert szerelő sem tudta egyszer sem normálisan beállítani a gáztűzhelyet.


A sütési idő nem lett vészesen több, mondjuk egy 40-45 perces süteményt 5 perccel kellett tovább sütni.

2013. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!