Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom sokadik kérdés, de ki...

Tudom sokadik kérdés, de ki mit süt, főz az ünnepekre? Mi az amit már 1-2 nappal előbb meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Sok vendégem lesz, szeretnék kicsit előre készülni. Van amit már 22-23-án megfőzhetek, és 24-én mégis "friss" lesz?
2013. dec. 20. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Süti : ma lett kész a mézes puszedli ,diós kosarak ,

holnap :képviselő fánk tésztáját csinálom meg : Hétfőn töltöm meg.

Kedden már csak a rétes :

Nálunk 24 -én : este halászlé rétes

25-én :liba sült ,dödölle ,párolt káposzta

2013. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit tervezel írd le akkor tudunk segíteni ,hogy mit hogyan lehet kicsit előre csinálni.
2013. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

húsleves vagy raguleves, ezt mindenképp aznap csinálnám. Főételből többfélét akarok, töltött káposzta apukám kedvéért, ezt előző nap megcsinálom. Azonkívül rántott hal, sült hús, töltött húsok, rízs, salik. De szívesen fogadok más ötleteket is, ez még csak elméletben van.

Mézeskalácsot már sütöttem, pogácsát szeretnék még, és a többi süti még passz. kb 15 felnőtt 5 gyerek

2013. dec. 20. 11:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Halászlére is gondoltam, de a gyerekek nem szeretik.
2013. dec. 20. 12:04
 5/9 anonim ***** válasza:

töltött káposztát azt nyugodtan csináld meg 22-én. a saslikot is pácold be jó előre : a töltött húsokat is csináld meg 22-23án annak se lesz baja :

A húsleveshez a fött húshoz : paradicsom ,torma , gyümölcs mártást csinálnék .

a sültekhez majnozes lencse salátát ,ecetes majonézes burgonyát , dödöllét , .

sajt tál ,fügével ,datolyával ,dióval .

2013. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam éppen most sült a szilveszteri !!!! hurka-kolbász-pecsenye.(A boltban meg kellett vennem, ha nem akartam, hogy elvigyék az összeset, de a fagyóba nem fér be!!)


Megsütöm, és teljesen tiszta, fehér zsírral légmentesen lezárva dobozban, normál hűútőben (kertes háznál akár a kamrában is) szilveszterig meg lesz. Majd akkor kiolvasztom, átsütöm forró sütőben, olyan lesz mint a frissen sült!

Nagyanyáink csinálták ezt a disznóölés után, amikor még a hűtő a mesében sem volt!


Holnap megfőzöm a húsos káposztát, mint tudjuk, felmelegítve csak a töltött káposzta, (húsos káposzta) jó, a mondás szerint!


A többi húsokat, előrőe fűszerezed, sózod, pácolod, de valóban csak azon a napon süsd-főzd, amikorra szánod, különben nem lesz igazán jó.

2013. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek halászlé helyett gesztenyekrémleves, aszalt szilvával töltött csirkecomb.. rablóhús halhússal, ezek mind süthetők sütőben, előtte is összeállíthatók, nem kell felettük állni, a gesztenyekrémleves meg gyors egyszerű és finom...
2013. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

24: francia hagymaleves cipóban és grillezett hal; desszertnek mézes krémes

25: sült húsok, majonézes krumplisaláta, kommunista saláta (vörös káposztás, joghurtos saláta); zserbó, bejgli, hókifli

26: húsleves, töltött káposzta; sós sütemények


A töltött káposztát, süteményeket meg lehet csinálni előtte. :)

2013. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van par suti,amivel tudsz elore keszulni: hokifli,zserbo, pozsonyi patko, dios linzer, habkarika, nero, cookie, mezes teszta alapu sutik, beigli, cantucci, puspokkenyer/ gyumolcskenyer es a hazi keszitesu kekszeknek sem art par nap egy sutisdobozban.

En egyebkent minden linzertesztas sutit, pl.pitet is a talalas elotti esten keszitem el.:)

2013. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!