Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézes lapokat kell sütnöm...

Mézes lapokat kell sütnöm grizes krémhez. Van valakinek kipróbált, elronthatatlan receptje?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Emlékeimben csak az él, hogy szegény anyukám hogy kínlódott vele. A gyerekeim mindig ezt az isteni finom sütit kérték, de a megsült, vékony lapok,amiket a tepsi hátoldalán sütött, és nagyon vékonyra kellett nyújtani, rettenetesen törtek. Sok sikert, és türelmet hozzá!:)Én soha nem mertem nekikezdeni:(
2013. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kész vagyok. Nagyon szép lett a sütésük, a tészta sem törik. Majd holnap fogom megtölteni. Nem olyan nehéz, ahogy emlékszel. Könnyen nyujtható. Na a szélei nem olyanok, mint a cövek, hanem inkább mint a bélyeg, de a krém majd elfedi.Egész jó receptet találtam a végén, ha kéred, leirom. Nem is olyan örögtől való mulatság.
2013. dec. 23. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Örülnék, ha belinkelnéd. Majd megkeresem az anyukám könyvében, s összehasonlítom. Gratulálok, hogy megcsináltad. Az anyukámé is olyan cakkos szélű volt:))

Ő aznap töltötte meg, de nem engedte megvágni, csak másnap, akkorra megpuhult. Mmmm, most is összefut a nyál a számban: baracklekvár, grízes krém, amiből lopkodtunk egy-egy kanállal. Aztán mikor beteg volt már, nem mertük megkérni, ne idegesítse magát, de nem volt ünnep az ünnep mézeszserbó nélkül.

Boldog Karácsonyt!

2013. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Holnap. De csak leirni tudom, mert nekem is az Anyukám jegyzetei vannak. Hála Istennek Ő még él, de már nem süt, 84 éves. Enni azért még átjön.
2013. dec. 23. 20:19
 5/9 A kérdező kommentje:

Megigértem, leirom. Isteni lett, elfogyott egy perc alatt. Sajnos csak most lett időm, mert mindig volt valami. Tehát:


l egész tojás, 3 deka zsir, 2 evőkanál méz, 2 evőkanál tejföl, 15 deka cukor, 45 deka liszt, l sütőpor. Ebből a tepsi hátán 4 lap. Töltelék: 15 deka Porcukor,10 deka vaj,2 deci tejből sürü tejbegriz. Ha hideg, hozzákeverjük a krémhez. Felváltva kenjük a lapokat, az első a lekvár. Én kökény lekvárt kaptam a Barátnőmtől. Nagyon finom lett. Legközelebb dupla krémet fogok csinálni, mert jó nagyra nyujtottam a lapokat, és még elbirt volna egy kis plusz krémet. Jó szerencsét. BUÉK!

2013. dec. 30. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm:) Januárban megpróbálom, bár ilyen többlaposat még nem mertem csinálni.

Megírnád még, hogy kb. hányszor hány cm-es lapokra nyújtottad? Vékonyak legyenek, ugye? A tepsi hátán nyújtottad el, vagy azután ügyeskedted rá? Valóban nem tört?

Hamar sül? Olyan aranybarna legyen? Köszönöm:)

2013. dec. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia. Aránylag egy rugalmas tésztát kapunk, nem okoz gondot, hogy lisztes deszkán nyujtsd ki, és tepsi hátán sütőpapiron süsd. Kb fél centi vastag volt a tészta, 5-6 percig sült gáz sütőben 3-ason, előmelegitett sütőben. Egy papir elég, mert csak letolod róla egy tálcára a lapot. 4 tálca kellett, mert meg kell várni, hogy kihüljenek, és ha egymásra pakolod, nem fognak. Közepes tepsi volt 30-40 cm. Simán fel lehet tekerni a nyujtófára, és át a tepsi hátára a papirra. Nem lesznek egyformák, de ha meg lesz kenve le kell szélezni - körbevágni és kész. Tényleg nem nehéz, de csinálj dupla krémet, mert ez kicsit kevés. Sok sikert!
2014. jan. 2. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm, most már elméletben minden tudok:)

Azért még parázok, de a férjem szokott ilyen nyújtás-formára igazítás terén segíteni.

Ja, még egyet nem tudok: mi került a tetejére. Úgy emlékszem, hogy anyukám csokimázt készített, és ebbe villával tojásfehérje habot dolgozott el, és olyan gyönyörű márványos valami lett,mint a páva tolla. Azóta sem láttam soha, sehol ilyet. Ezt nem tanultam el drága anyukámtól, s most már késő.

De vannak segítőkész emberek:) Köszi, és boldog új évet!

2014. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na az már nekem sem megy. Simán csokireszeléket szórtam rá.
2014. jan. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!