Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rizsliszt és a kukoricaliszt...

A rizsliszt és a kukoricaliszt a sütési tulajdonságaik alapján felcserélhetőek egymással?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy diétázó ismerősömnek sütni, találtam egy receptet, de csak kukoricalisztem van itthon.

#rizsliszt #kukorica liszt
2013. dec. 29. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Használhatod azt is! Sokan csak a kukoricalisztet használják. Én a rizslisztet, mert egy kicsit kesernyésnek érzem a kukoricát.
2013. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor így fogom megpróbálni.
2013. dec. 29. 10:41
 3/8 anonim válasza:
attól függ hogy miről van szó. általánosságban elmondható hogy nem lehet őket nyújtani, így csak kevert sütibe jók. én a rizslisztet ajánlom, mert a kukoricalisztnek van egy jellegzetes íze ami sok embernek nem jön be.
2013. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki:


[link]

2013. dec. 29. 11:20
 5/8 anonim válasza:
#3-as vagyok. ehhez egyértelműen a rizsliszt való. kukoricaliszttel nem próbálkoznék a helyedben, mert borzasztó lesz a végeredmény. tapasztalat. :/ a boci csokit is kihagynám, mert nyomokban glutént tartalmazhat. nem tudom hogy mennyire lisztérzékeny az ismerősöd, de nálunk pl a nyomokban glutént tartalmazó dolgok is ki vannak tiltva.
2013. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nála ez egy picit összetettebb probléma, nem is tudják pontosan mi baja, sok éve sajnos.

Most ilyen diétán van, de így sem tünetmentes.

Boci csokit én sem tettem volna bele, abban szója meg tej is van. Én ét csokit használnék, jó minőségűt.


Tudnál valami bevált receptet ajánlani a kukoricaliszthez?

2013. dec. 29. 11:42
 7/8 anonim válasza:
akkor nagyon nem lehet egyszerű az élete szegénynek. :( sajnálom. egy lisztérzékenynek sem egyszerű, de ha be tudja tartani a diétát akkor legalább tünet mentes. sajnos nem tudok neked kukoricalisztes receptet mondani, mert mi nem szeretjük az ízét, így hanyagoljuk. viszont a rizsliszt kapható bármelyik szupermarketben és annyira nem is drága. a piskóta meg szerintem jobb abból mint búza lisztből, szóval simán el tudnád sütni magatoknak is. :)
2013. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igazából még az sem 100% hogy jönnek. Csak töröm az agyam, hogy mivel kedveskedhetnék neki, ha mégis. Úgyhogy addig nem vásárolnék be.

Gluténmentes lisztből kaptam egy adagot, abból sütnék kiflit.


Egyébként mi szeretjük a kukoricaliszt édeskés ízét, ezért is van itthon, mert használom, igaz mindig vegyítve, azt nem tudom milyen lenne ha tisztán használnám.


Nálunk csak tej és szója allergia van, így a gluténnal nincs gyakorlatom.

2013. dec. 29. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!