Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom pogacsa? Eleszto nelkul?

Finom pogacsa? Eleszto nelkul?

Figyelt kérdés

Szilveszterre keszitenem,de jo lenne,ha masnapra sem lenne szaraz,jellegtelen ize.

Koszonom!



2013. dec. 31. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
nem lesz jó
2013. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon régi recept, ezer éve nem csináltam: 1 túró (elhagyható), 1 tojás, 1 tejföl, 1 kockarama és talán 0,5 kg liszt, egy csipet cukor és persze só.


Én élesztős pogácsát csinálnék viszont ami előreláthatólag nem fogy el ma azt kiszaggatva megtojásozva, sajtozva lefagyasztanám. Ha esetleg keveset sütöttem csak ráteszem a tepsire és nagyon hamar kész.

2013. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sós-sajtos ropogós. ( nagyon sokáig eláll) porhanyós marad.

30 deka liszt, 25 deka margarin vagy 20 deka zsír, 10 deka reszelt sajt, 6 evőkanál hidegvíz, 1 evőkanál 10 %-os ecet, egy teáskanál só.

A zsiradékot a liszttel elmorzsókáljuk ( durva dara állagú legyen ) majd minden hozzávalóval jól összegyúrjuk. Fél órát pihentetjük, majd egy centi vastag téglalappá nyújtjuk. Csíkokra vágjuk, daraboljuk. felvert tojással lekenjük, ízlés szerin megszórjuk sajttal, köménymaggal, vagy szezámmaggal.

Nem túl közel egymás mellé helyezzük a tepsiben és forró sütőben kb 10-15 prc alatt aranysárgára sütjük.

Az ecettől szépen megnő, de nem kell aggódni, az ízén nem érezni.

Érdemes dupla adagban készíteni, mert nagyon kapós... :)

2013. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja bocsi, pogácsának is kiszaggatható természetesen :)

Búék :)

2013. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyenlő súlyú vajat, lisztet és túrót (vagy juhtúrót, azzal elég intenzív íze lesz, nem biztos, hogy mindenkinek ízlik) összemorzsolsz-gyúrsz, ízlés szerint fűszerezed; legalább pár órára hűtőbe teszed. Lehet hajtogatni is a tésztát, de anélkül is elég magasra nőnek a pogácsák, 180 fokon pirulásig süsd őket. Roppanós lesz, de nem száraz.
2013. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Burgonyás, sajtos pogácsa is finom puha és másnap is jó.
2013. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom aki ertelmes valaszt irt, a recepteket kulonosen. Ovodas lanyom hivatalos egy szilveszteri 'buliba', es szerettem volna,ha nen ures kezzel megy. Elkeszitettem a juhturosat,sima turobol, a tetejere sajtot reszeltem. Az illata isteni volt sutes kozben is,szerintem izleni fog a lanykaknak is.:)
2013. dec. 31. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!