Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sharlotte csokitorta igazi,...

Sharlotte csokitorta igazi, receptjét elküldené valaki aki ismeri?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
A Charlotte tortában nincs csoki, ott lekváros piskótatekerccsel kibélelsz egy tálat és megtöltöd túrós-tejszínes-gyümölcsös krémmel.
2014. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom,hogy ez mennyire eredeti ,de a nagyanyám receptjei között volt,kézzel írva . Sajnos azt nem tudom ,hogy honann származik ,de mi ez alapján csináljuk.

Hozzávalók .

8 tojásból sütött meggy lekvárral feltekert piskóta tekercs.

4 tojásbol sütött kör piskóta lap.

Krém :

Az ami nagyi receptjében van így néz ki.

4 tojás sárgáját 3 evő kanál cukrozotlan kakaóporral 2 evőkanál lisztel 7dl tejjel puding sürüségüre főzzük. A meleg krémbe 15dkg ét torta bevonot keverünk. Addig keverjük amig a csokoládé el olvad ,majd 1 dl felvert tejszínhabot keverünk bele. 5dl meggy likört ,és 20-30dkg apróra vágott meggyet keverünk bele.

amióta lehet ét csokis pudingport kapni én nem főzök meg ezt a kakaós krémet ,de többi ugyan az. A pudigot hagyományos modon főzöm meg5dl tejjel.

Annyi,hogy ha epret teszek a krémbe akkor eper lekvárral csinálom a piskóta tekercset.

Kibélelem a tálat és bele teszem a krémet ,a tetejére a torta lapot . majd súlyt teszek rá ,és másnap fogyasztjuk.

Nekem így szokott ki nézni: [link]

2014. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocs : 0,5dl meggy likör.
2014. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!