Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Céklát hogyan főzzem meg?...

Céklát hogyan főzzem meg? Valaki árulja el! Mert én sajnos nem tudom. s cékla nélkül búsulok.

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 02:49
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Egyenként meghámozod, sózod, borsodoz, olívaolajjal kened, egyenként alufóliába csomagolod és 200 fokon megsütöd puhára. Hagyod kihűlni és tetszés szerint felhasználod hideg/meleg salátába, köretbe, igény szerinti fűszerezéssel.
2014. jan. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 doboszoli ***** válasza:
100%
Én héjastól szoktam főzni, (jó hosszú idő), majd meghámozva felszeletelem, és ecetes-cukros-sós lét teszek rá, jó sok egész köménnyel.
2014. jan. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is alaposan megmosva a végeit levágva (könnyebben elfér a fazékban)teszem fel főni. kb másfél kilót egyszerre. ebbe teszek egy fej közepes vöröshagymát, 3 babérlevelet, pár szem egészborsot, ha van borókabgyóm, azt is 2-3 szemet, és egy teáskanálnyi egész köményt.

Amikor forrni kezd akkor teszek bele egy jó evőkanálnyi sót.

Ha a villa könnyen beleszalad, akkor kész.Hidegvízzel lehűtöm, szinte bőrszerűen leválik a héja.Hámozás után felezem és szeletelem, nem hártyányi vékonyra, hanem 1-2 mm-esre.

Én is sós-cukros ecetes lét készítek, amibe belepakolom a

szeletelt céklát.

Most már őrölköményt teszek a salátalébe, mert az egészköményt mindig kipiszkálta az ifjúság, rossz volt nézni.

Így szent béke...:)

Attól, hogy már főzéskor is befűszerezem nagyon finom lesz, akár úgy is meg lehetne enni,és, ha pl valaki majonézzel szereti, azonnal összekeverhető, fogyasztható.

2014. jan. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!