Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevállt szaftos puha Maffin...

Bevállt szaftos puha Maffin recept?

Figyelt kérdés

Fėrjem imádja a maffint.

Nálam kemėny es száraz lesz.

Sajnálom szegėny megėrdemelne egy finom maffint!

Csak kipróbált jól bevalt receptet szeretnėk,Köszi!



#recept #Sûtės #Sütemėny
2014. jan. 6. 05:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Állandó bevált, kikísérletezett receptem van: olcsó és nagyon kiadós. könnyű, szinte piskótajellegű levegős a tésztája.Mérce egy 2,5 decis bögre

Hozzávalók:2 bögre liszt, másfél bögre cukor, egy bögre joghurt vagy kefír, 1 deci olaj, 2-3 tojás mérettől függően, egy csomag sütőpor.

a tojásokat a tejtermékkel, az olajjal elkeverem, bele a cukor, a sütőporos liszt.

innét kezdve lehet ízesíteni akármivel, mehet bele fahéj, friss vagy aszalt gyümölcs, citrushéj, csokidarabok, kakaó,kókusz, dió, mogyoró mandula szóval akármi. a darabosak kb másfél bögrényiek.

Abszolút ízlés dolga az ízesítés, sokszor csak improvizálok.

a kapszlikat 3/4-ig töltöm, így szép kúposra feljünnek a muffok.

nagyon finom, ha a nyers tészta tetejére egy negyed dióbelet teszek, az finomra rápirul.

Ebből az adagból 24 darab lesz.

kedvencünk a csokis-kakaós-meggyes, csokis-körtés- almás-fahéjas, nyáron a nektarinos, szoktam bele tenni cukrozott ananász-papaya kockákat is, annak is mindig nagy a sikere.

Szívből ajánlom, hogy próbáld ki, eddig még senki nem bánta meg, akinek adtam ezt a receptemet.

2014. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és kb 180 fokos előmelegített sütőbe teszem, de 10 perc múlva egy picit visszaveszek, ne kapja túl. 25-30 perc múlva a középsőkbe villát szúrok, ha nem ragacsos kész is van.
2014. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szėpen köszönöm,kipróbálom!!
2014. jan. 6. 12:50
 4/5 anonim válasza:
[link] én majd nem mindig ezt a receptet használom, és ha beteszem őket egy lezárható dobozba akkor még 4-5 nap után ugyan olyan puhák, és finomak, mint frissen.. volt, hogy egyszer egy 80 fős társaságnak sütöttem meg őket, és mind elfogyott, és mindenkinek ízlettek, mondjuk én a mandula helyett mandula aromát teszek a tésztába.. de ha teljesen kihagyod úgy is finom... jaj és ez dédim kedvencje :) 20L
2014. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,kipróbálom!
2014. jan. 8. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!